قول وزیر ارشاد برای رفع مسائل موسیقی سنتی

به گزارش باتسک، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیرعامل و اعضای هیئت موسس خانه موسیقی ایران از تلاش دولت برای رفع مسائل موجود در موسیقی سنتی و احیای جایگاه معلم هنر در سیستم آموزشی سخن گفت.

قول وزیر ارشاد برای رفع مسائل موسیقی سنتی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز گذشته (چهارشنبه نوزدهم آبان) با مدیرعامل و اعضای هیئت موسس خانه موسیقی ایران دیدار و گفتگو کرد.

محمد مهدی اسماعیلی در این دیدار گفت: امیدوارم برگزاری چنین جلساتی سر آغاز خوبی برای تعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اساتید موسیقی کشور شود. وزارت فرهنگ نگاه حمایتی به احیا و توسعه موسیقی اصیل و سنتی دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شرح داد: موسیقی اصیل نواحی و اقوام ایرانی باید پیشرفته و حفاظت شود، زیرا با توجه به پیوند این موسیقی با لایه های فرهنگ و تاریخ کشور، اهتمام به آن ضروری تر به نظر می رسد. هیچ زبانی شیواتر و پویاتر از زبان هنر برای بیان احساسات وجود ندارد. در گوشه گوشه کشور ما شعر و ادب موج می زند و این امر در سروده ها و موسیقی نواحی تجلی می یابد.

رییس شورای هنر خاطر نشان کرد: نگاه ما نسبت به جایگاه موسیقی سنتی که در بحران است این است که هرچه سریع تر راه حلی برای رفع مسائل آن پیدا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به نقش آموزش هنر در دوران کودکی افزود: راه اندازی و احیای جایگاه معلم هنر در مدارس مهم است و به شخصه این موضوع را در دولت دنبال خواهم کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: وجود هنرستان در تمامی استان ها ضروری است و به همکارانم توصیه کرده ام در همه استان ها حداقل یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه وجود داشته باشد.

اسماعیلی ادامه داد: خانه موسیقی از اصناف هنری همکار ما هستند که با وجود بودجه کم اختصاصی، تلاش های ارزنده ای داشته اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان موسیقی می توانند در زمینه های آموزش، تولید، پژوهش و خلق کار های فاخر اقدام کنند و این وزارتخانه از آن ها حمایت خواهد کرد و رشد و شکوفایی به ویژه در حوزه موسیقی اصیل ایرانی از ضروریات است و وظیفه ما در این زمینه حمایت و پشتیبانی حداکثری است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2488

به "قول وزیر ارشاد برای رفع مسائل موسیقی سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول وزیر ارشاد برای رفع مسائل موسیقی سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید