فوتبال دنیا، یوفا برنامه ریزی برای معرفی تورنمنتی جدید را تأیید کرد

به گزارش باتسک، اتحادیه فوتبال اروپا تأیید کرد که به دنبال معرفی تورنمنت سومی در رقابت های باشگاهی اروپا است.

فوتبال دنیا، یوفا برنامه ریزی برای معرفی تورنمنتی جدید را تأیید کرد

به گزارش خبرنگاران، آندره آنیلی، رئیس اتحادیه باشگاه های اروپایی در نشست این اتحادیه به طور رسمی خاطرنشان کرد که طرح معرفی تورنمنت باشگاهی جدید در سطح اروپا در حال آنالیز توسط اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) است. رئیس باشگاه یوونتوس در این خصوص گفت: چراغ سبز برای راه اندازی تورنمنت سومی در سطح فوتبال باشگاهی اروپا داده گردیده و تنها تأییدیه کمیته اجرایی یوفا باقی مانده است که بر این اساس تعداد مجموع تیم های شرکت کننده در این سه تورنمنت از فصل 22-2021 به 96 تیم خواهد رسید.

نشریه بیلد آلمان پیش از این خبر داده بود که اتحادیه فوتبال اروپا در نظر دارد تورنمنتی جدید به دو تورنمنت باشگاهی فعلی خود یعنی لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا اضافه کند. بر اساس گزارش این نشریه آلمانی یوفا می خواهد لیگ اروپا را از 48 تیم به 32 تیم کاهش دهد و 16 تیم باقی مانده را به تورنمنتی جدید که هنوز نامش معین نگردیده است انتقال دهد و 16 تیم دیگر هم به این تورنمنت اضافه خواهند شد.

طبق گزارش نشریه بیلد، هنوز معیاری برای کسب جواز حضور در این تورنمنت از سوی باشگاه ها معین نگردیده، اما ظاهراً این رقابت ها مانند رقابت های جام در جام (جام برندگان جام) اروپا خواهد بود که فرصت بهتر دیده شدن را برای آن دسته از تیم هایی که در رقابت های داخلی قهرمان جام های حذفی می شوند، فراهم می نماید.

آخرین دوره رقابت های جام در جام اروپا سال 1999 برگزار گردید که در فینال آن لاتزیو 2 بر یک رئال مایورکا را شکست داد و قهرمان شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 157

به "فوتبال دنیا، یوفا برنامه ریزی برای معرفی تورنمنتی جدید را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال دنیا، یوفا برنامه ریزی برای معرفی تورنمنتی جدید را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید