غرب در بیانیه ای مشترک اقدام چین در هنگ کنگ را محکوم کرد

به گزارش باتسک، دولت های غربی در ادامه مواضع مداخله جویانه خود طی بیانیه ای مشترک بار دیگر مدعی شدند کوشش های اخیر چین در رابطه با هنگ کنگ در تضاد با تعهدات بین المللی طبق اعلامیه مشترک چین و انگلیس واقع شده است.

غرب در بیانیه ای مشترک اقدام چین در هنگ کنگ را محکوم کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل باتسک ، دولت های غربی در ادامه مواضع مداخله جویانه خود طی بیانیه ای مشترک بار دیگر مدعی شدند کوشش های اخیر چین در رابطه با هنگ کنگ در تضاد با تعهدات بین المللی طبق اعلامیه مشترک چین و انگلیس قرار گرفته است.

در جریان برگزاری سومین جلسه از سیزدهمین نشست سراسری کنگره ملی خلق چین در تاریخ بیست و هشتم ماه مه، تصمیماتی در ارتباط با ایجاد و بهینه سازی ساختار حقوقی و ساز و کار اجرایی قوانین مربوط به منطقه اداری ویژه هنگ کنگ با هدف حراست از امنیت ملی در این حوزه اتخاذ و به تصویب رسید.

دولت های غربی با این اقدام چین مخالفت نموده اند اما پکن با هرگونه دخالت در امور داخلی خود مخالفت نموده است با وجود به نظر می رسد غرب قصد افزایش دخالت های خود در پرونده هنگ کنگ را دارد.

روز گذشته (آدینه) راب مک ایر سفیر انگلیس در تهران در صفحه توئیتر خود با اشاره اعلامیه مشترک قانون الزامی لندن و پکن درباره هنگ و کنگ در سال 1984 نوشت: انگلستان به روشنی تعیین نموده است که چین باید تصمیم خود را در خصوص تحمیل قوانین امنیت ملی هنگ کنگ که استقلال آن را تضعیف می نماید و در تضاد کامل با تعهدات بیانیه مشترک است را مورد تجدید نظر قرار دهد.

سفیر انگلیس در ادامه چین را تهدید کرد که اگر در خصوص تصمیم خود تجدیدنظر نکند ، برای بریتانیا راهی جز تقویت روابط عمیق تاریخی و دوستی با مردم هنگ کنگ نخواهد ماند. بریتانیا چیزی بیش از این که هونگ کنگ براساس اصل توافق شده یک کشور، با دو سیستم باشد را نمی خواهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1625

به "غرب در بیانیه ای مشترک اقدام چین در هنگ کنگ را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرب در بیانیه ای مشترک اقدام چین در هنگ کنگ را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید