عملیات مخفی هکر های روسیه برای سرقت واکسن کرونا

به گزارش باتسک، بریتانیا، ایالات متحده و کانادا مدعی شده اند که هکر های روسیه با هدف سرقت اطلاعات اساسی مرتبط با واکسن کرونا وارد عمل شده اند.

عملیات مخفی هکر های روسیه برای سرقت واکسن کرونا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مقامات آمریکا، انگلستان و کانادا می گویند که هکر های روسیه در مراکز تحقیقاتی واکسن کرونا نفوذ نموده و مشغول رصد اطلاعات شده اند.

بیشتر بدانید:

حمله هکر گسترده به اکانت های توییتری چهره های مشهور

5 علامت احتمالی که تلفن شما جاسوسی می گردد

ios14 کاربران آیفون های قدیمی را نا امید کرد

این روز ها بسیاری از کشور های فراوری نماینده واکسن در کوششند در رقابت با یکدیگر اقدام به فراوری واکسن کرونا نمایند. به همین دلیل است که حساسیت های امنیتی در این زمینه بسیار شدید است. در بیانیه مشترک مرکز ملی امنیت سایبری انگلستان، امنیت ارتباطات کانادا و آژانس امنیت زیرساخت های سایبر آمریکا و آژانس امنیت ملی این کشور، هکر های روسی حملات سایبری علیه صنایع مراقبت های بهداشتی و انرژی را در کوشش برای سرقت اطلاعات انجام می دهند. این سارقان اطلاعات کوشش های مرتبط با واکسن کرونا را نیز رصد نموده اند.

آژانس های دولتی حملات مذکور را به گروه خرس تنبل (APT29) نسبت داده اند. همان گروه هک نماینده اطلاعات روسیه که حملات علیه کمیته ملی دموکرات در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016، را انجام دادند. همه گیری کرونا، کشور های دنیا را فرا گرفته است و بیش از 13 میلیون مورد ابتلا و 585000 کشته تا 15 جولای ثبت شده است. در حالی که کشور های مختلفی درگیر شیوع شده اند، واکسن کرونا نقش مهمی در انتها دادن به همه گیری خواهد داشت و محققان برای پیشرفت حداقل یک مورد واکسن در حال مسابقه هستند.

اکنون ایالات متحده، انگلیس و کانادا ادعا کردند هکر های روسی از بدافزار های سفارشی و فیشینگ حملات علیه محققان واکسن در کشور های مختلف استفاده می نمایند. دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه ای گفت: کاملاً غیرقابل قبول است که سرویس های اطلاعاتی روسیه کسانی را که برای مبارزه با همه گیری کرونا کوشش می نمایند هدف قرار می دهند. آن هم در حالی که منافع خود را با رفتاری بی پروا دنبال می نمایند. بریتانیا و متحدانش با کوشش سخت در یافتن واکسن و محافظت از سلامت دنیای پیش می فرایند.

وزارت امور خارجه روسیه تا این لحظه در این باره اظهار نظر ننموده است. در بیانیه ای، آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس ایالات متحده گفت: هکر های روسی می توانستند با سرقت گذرواژه ها و ورود به سیستم به وسیله حملات فیشینگ هدفمند، به اطلاعات دسترسی پیدا نمایند. هکر ها پس از دسترسی، از بدافزار های سفارشی به نام های WellMess و WellMail استفاده کردند که می توانند دستورات، بارگذاری و بارگیری فایل ها و سرقت اطلاعات در دستگاه های آلوده را اجرا نمایند.

روسیه تنها کشوری نیست که متهم به استفاده از هکر ها برای سرقت اطلاعات در خصوص تحقیقات واکسن کرونا شد. در ماه می، اف بی آی گفت که هکر های چینی در کوشش بودند تا تحقیقات واکسن کورو ویروس را بدزدند، در حالی که محققان امنیتی دریافتند که هکر های ویتنامی نیز برای کسب اطلاعات در خصوص چگونگی مقابله با شیوع ویروس، دولت چین را هدف قرار می دهند.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1709

به "عملیات مخفی هکر های روسیه برای سرقت واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات مخفی هکر های روسیه برای سرقت واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید