ظرفیت برگزاری دور دوم انتخابات در افغانستان وجود ندارد

به گزارش باتسک، رئیس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان گفت که با توجه به ظرفیت های کمیسیون انتخابات افغانستان اگر انتخابات این کشور به دور دوم کشیده گردد امکان برگزاری آن در امسال وجود ندارد.

ظرفیت برگزاری دور دوم انتخابات در افغانستان وجود ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای باتسک، یوسف رشید رئیس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) گفت که در صورت رفتن انتخابات ریاست جمهوری این کشور به دور دوم به دلیل وجود مسائل متعدد برگزاری آن در امسال ممکن نیست.

این در حالی است که جمعی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستاتن بر این باورند که دور نخست انتخابات برنده نداشته است اما کمیسیون انتخابات که زمان انتشار نتایج ابتدایی انتخابات را 27 مهرماه اعلام نموده برآورد درباره برگزاری دور دوم را پیش از موعد می داند.

با این وجود رئیس بنیاد فیفا می گوید که اگر انتخابات به دور دوم برود امکان برگزاری آن در امسال نیست زیرا در این مدت کوتاه کمیسیون قادر نیست نیروهای جدید را استخدام و آموزش دهد، برگه های جدید رأی چاپ کند و بخش های فنی انتخابات را آماده کند.

رشید گفت که با شرایط کنونی، کمیسیون مجبور می گردد تا انتخابات را فروردین سال آینده برگزار کند اما این تأخیر طولانی مدت سبب تبلیغات غیرقانونی و مسائل دیگری در روند انتخابات خواهد شد.

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دوشنبه هفته گذشته در یک نشست خبری ضمن متهم کردن تیم های انتخاباتی ثبات و هم گرایی و دولت ساز به انحصار روند ریاست جمهوری تصریح کردند که انتخابات اخیر این کشور هیچ برنده ای ندارد که برآورد ها برای ایجاد کوشش جهت ایجاد دولت موقت و یا کشیده شدن انتخابات به دور دوم را افزایش یافت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 864

به "ظرفیت برگزاری دور دوم انتخابات در افغانستان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت برگزاری دور دوم انتخابات در افغانستان وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید