طاهرنژاد: هواداران عدالتخواهی، شانس بیشتری در مجلس یازدهم دارند

به گزارش باتسک، رئیس کمیته انتخابات حزب کارگزاران سازندگی گفت: با توجه به نتیجه آنالیز صلاحیت ها در شورای نگهبان، در بیش از 150 حوزه انتخابیه، رقابتی میان اصلاح طلبان و اصولگرایان شکل نمی گیرد.

طاهرنژاد: هواداران عدالتخواهی، شانس بیشتری در مجلس یازدهم دارند

یدالله طاهرنژاد در گفت وگو با باتسک با اشاره به تایید صلاحیت 5-4 نفر از اعضای حزب کارگزاران توسط شورای نگهبان، اظهار کرد: البته شرایط حزب بهتر از انتخابات 94 است؛ زیرا در آن انتخابات از میان 140 داوطلب حزب فقط 2 نفر تایید شدند.

وی درباره احتمال موفقیت آمیز بودن رایزنی ها با شورای نگهبان، توضیح داد: من خیلی به نتیجه بخش بودن لابی های غیررسمی خوش بین نیستم و بعید است جهانگیری و امثال وی بتوانند موفقیتی کسب نمایند و نظر شورای نگهبان را تغییر دهند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه ممکن است شورای نگهبان صلاحیت عده ای را هم تایید کند، گفت: با این حال باز هم تغییری در معادله انتخابات ایجاد نمی گردد یعنی رقابت انتخاباتی شکل نخواهد گرفت، زیرا در بیش از 150 حوزه انتخابیه همه اصلاح طلبان حذف شده اند و رقابتی وجود ندارد و از همین حالا تکلیف نیمی از مجلس آینده معین است. در حوزه های باقی مانده هم عناصر اصلی اصلاح طلبان حذف شده و نفرات دست چندم اصلاح طلبان باید با نفرات اصلی اصولگرایان رقابت نمایند. در این شرایط تعداد اصلاح طلبان مجلس یازدهم کمتر از اصلاح طلبان مجلس فعلی خواهد بود.

طاهرنژاد در انتها با بیان اینکه مجلس یازدهم در اختیار اصولگرایان خواهد بود، گفت: در بین اصولگرایان نیروهای جوانی که وابسته به جریان عدالتخواه هستند و حداقل شعار مبارزه با فساد را می دهند و هوادار شفافیت هستند، شانس بیشتری نسبت به اصولگرایان سنتی دارند. اینها مقابل جریان قالیباف هستند و با وجود آنها بعید است جریان قالیباف بتواند دست بالا را در مجلس بعدی داشته باشد زیرا در شرایطی که جامعه از فساد رنج می برد، شعار عدالت و شفافیت برد بیشتری دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1194

به "طاهرنژاد: هواداران عدالتخواهی، شانس بیشتری در مجلس یازدهم دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طاهرنژاد: هواداران عدالتخواهی، شانس بیشتری در مجلس یازدهم دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید