شرایط جدید برای سفر بیماران کرونایی

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران، چندی پیش امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات، گفت: طبق یک آنالیز با وزارت بهداشت، معین شد 20 درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی نمایند. با ابلاغ وزارت بهداشت بر پایه دولت الکترونیکی، به زودی مبتلایان کووید 19 امکان استفاده از قطار بین شهری، پروازهای هواپیمایی و تاکسی های اینترنتی را در دوران بیماری و قرنطینه ندارند.

شرایط جدید برای سفر بیماران کرونایی

علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت، نیز بیان نمود: در راستای اجرای بند 7 مصوبه جلسه چهل و دوم ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص عدم جابجایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و با عنایت به تسریع در قطع زنجیره انتقال کرونا، از تاریخ 28 آبان هرگونه جابجایی مسافر به صورت هوایی، زمینی و دریایی بدون دریافت نتیجه تست کرونا ممنوع است.

در این راستا محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در توییتر نوشت: تحلیل های ما نشان می دهد طی دو روز اخیر، هشت درصد افزایش در سفرهای بین استانی داشته ایم. بیشترین مسافر ورودی را استان های البرز، تهران و مازندران داشته اند که استان مازندران، مسافر خروجی کمتری دارد و نشان می دهد بسیاری برای سفر تفریحی و اقامت به آن جا می فرایند. (290هزارنفر در 29 آبان)

وی همچنین گفت: با همکاری خوب وزارت بهداشت و وزارت راه بر بستر ⁧‫دولت الکترونیکی‬⁩، از امروز کلیه مسافرین هواپیما و قطار بین شهری با بانک اطلاعاتی مبتلایان به ⁧‫کرونا‬⁩ تطابق داده می شوند و از جابجایی افرادی که مبتلایند جلوگیری می گردد. چند مبتلا امروز از فرودگاه بازگردانده شدند. اتوبوس ها هم از سه شنبه.

آذری جهرمی درباره فعالیت تاکسی های اینترنتی نیز بیان نمود: تپسی و اسنپ هم با اتصال به ⁧‫دولت الکترونیکی‬⁩، آنالیز رانندگان خود با بانک اطلاعاتی مبتلایان به ⁧‫کرونا‬⁩ را شروع کردند. حساب کاربری چند صد راننده مبتلا معلق شد. سایر تاکسی های اینترنتی هم در این هفته موظفند به دولت الکترونیکی متصل شوند. برای رانندگان مبتلا هم بسته حمایتی خواهیم داشت.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1927

به "شرایط جدید برای سفر بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط جدید برای سفر بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید