سگ رباتیک خرابی دکل های برق را گزارش می دهد

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، سگ رباتیک شرکت بوستون دینامیک برای گشت زنی در خیابان های حومه شهر آدلاید واقع در جنوب استرالیا و رصد خطوط برق آموزش می بیند.

سگ رباتیک خرابی دکل های برق را گزارش می دهد

این ربات قبلاً مأموریت های مختلفی مانند نظارت بر فاصله گذاری اجتماعی در سنگاپور انجام داده است. ناسا هم مشغول آموزش به ربات مذکور است تا در غارهای مریخ عملیات اکتشافی انجام دهد.

اکنون شرکت توزیع برقی در استرالیا به ربات آموزش می دهد تا زیرساخت های آسیب دیده و مسائل دیگر در دکل و سیم های برق را ردیابی کند.

سگ رباتیک مذکور می تواند روی سطوح ناهموار حرکت کند، 14 کیلوگرم تجهیزات مانند دوربین را حمل کند، از موانع اجتناب کند و بعلاوه ابزار هوشمند مذکور می تواند پس از ثبت عکس آن را برای کارمندان انسانی بفرستد. برای آموزش ربات مذکور از نوعی سیستم هوش مصنوعی استفاده می گردد که شباهت زیادی به آموزش به حیوانات خانگی دارد. در حقیقت از نوعی هوش مصنوعی به نام یادگیری تقویت شده برای آموزش سگ استفاده می گردد.

اگر ربات فعالیتی را به درستی انجام دهد (مانند عکاسی از یک دکل) جایزه و با انجام فعالیتی اشتباه واکنشی منفی دریافت می نماید.

این شرکت توزیع برق علاوه بر سگ های رباتیک از پهپادها و فناوری های دیگر برای نظارت بر تجهیزات استفاده می نماید. با استفاده از این ربات علاوه بر محافظت از نیروی انسانی از قطعی برق اجتناب می گردد و جمع آوری اطلاعات ارتقا می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2382

به "سگ رباتیک خرابی دکل های برق را گزارش می دهد" امتیاز دهید

1 کاربر به "سگ رباتیک خرابی دکل های برق را گزارش می دهد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ رباتیک خرابی دکل های برق را گزارش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید