سهم 67 درصدی زنان از مشاغل ایجاد گردیده در دو سال گذشته

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران، معصومه ابتکار در افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه زنان و فراوری ملی با بیان اینکه این نمایشگاه در حوزه کسب و کار و تاثیرگذاری مطلوب آن در شهرداری تهران خدماتی را ارائه می دهد، گفت: همانند اینکه در دولت هدف گذاری 30 درصدی را برای حضور زنان معین کردند، امیدواریم در شهرداری تهران نیز شاهد این 30 درصد باشیم چرا که شهرداری تهران ظرفیت لازم برای مدیریت زنان را دارا است.

سهم 67 درصدی زنان از مشاغل ایجاد گردیده در دو سال گذشته

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه نمایشگاه زنان و فراوری ملی مصداق اراده برای توانمندی زنان است، توضیح داد: این در حالی است که در حال حاضر این نمایشگاه نگاه ملی نیز دارد، بر این اساس شهرداری ها باید این مسیر را در پیش گیرند تا فضا برای حضور توانمند بانوان در حوزه بازاریابی ایجاد گردد.

وی در خصوص اینکه امروز دولت امکاناتی را در حوزه اقتصادی و کسب و کار برای زنان ایجاد نموده است، گفت: طرح های تسهیلات پایدار، تسهیلات فراگیر، طرح تکاپو برای اشتغال و همچنین سنوات صندوق ذخیره ارزی در حال انجام است.

ابتکار با اشاره به اینکه 70 درصد از صنایع دستی توسط زنان فراوری می گردد، یادآور شد: مسئله بازاریابی در این زمینه بسیار مهم است و شهرداری ها و شوراهای شهر کل کشور باید از روند پیشرفت نمایشگاه زنان و فراوری ملی الگو بگیرند چرا که فضای خوبی را در مجموعه امور بانوان دارا هستیم و همچنین می توانیم در زمینه توسعه کارآفرینی در سطح ملی نیز قدم برداریم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه طرح گفت و گوی ملی خانواده از طرح های مهم دولت دوازدهم است که در راستای تقویت و ارتقای وضعیت خانواده اجرا می گردد، گفت: در این زمینه می توانیم از لباس های سنتی و هنر اقوام ایرانی که توجه به هویت و پوشش ایرانی با پیشینه تاریخی است، استفاده کنیم که در این زمینه نیز همکاری خوبی با امور بانوان شهرداری تهران داریم.

وی در خصوص اینکه زنان ایرانی از بعد حضور و مشارکت اقتصادی روند رو به رشدی را طی دو سال اخیر طی نموده اند، توضیح داد: سهم زنان از مشاغل ایجاد گردیده طی سال های 95 و 96، 60 تا 67 درصد معین گردیده است.

ابتکار با بیان اینکه در حال رایزنی با فراکسیون زنان برای تقویت مشاغل خانگی هستیم، افزود: این بخش جز بخش های غیررسمی اشتغال زنان محسوب می گردد، بنابراین بیمه و توازن بین مسئولیت های اجتماعی و خانوادگی زنان را در دستور کار قرار دادیم و امیدواریم بتوانیم در این زمینه با شهرداری تهران نیز مشارکت داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 155

به "سهم 67 درصدی زنان از مشاغل ایجاد گردیده در دو سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم 67 درصدی زنان از مشاغل ایجاد گردیده در دو سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید