سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن معرفی گردید

به گزارش باتسک، معاون وزیر راه و شهرسازی با معرفی سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن مستأجران جزئیات دریافت این وام از هفته آینده را تشریح کرد.

سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن معرفی گردید

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه مالی باتسک، محمود محمود زاده اظهار کرد: میلیون تومان تسهیلات در طرح ودیعه مسکن به مستأجران متقاضی پرداخت می گردد که پس از یک سال باید آن را به بانک بازگردانند و در این مدت ماهانه 540 هزار تومان نیز سود این تسهیلات را پرداخت نمایند.

وی با بیان این که 50 میلیون تومان معادل یک و نیم میلیون تومان اجاره ماهانه است، گفت: وقتی مستأجر فقط سود این وام را به بانک می پردازد، یک میلیون تومان به وی در اجاره بها یاری شده است. بر اساس شاخص ها، منابع طرح ودیعه، متعادل میان مناطق مختلف کشور تقسیم شده و این تسهیلات به مستأجر پرداخت می گردد و ضمانت را نیز مستأجر می گذارد.

وی با بیان اینکه به دنبال مبلغ بیشتری برای این تسهیلات بودیم گفت: منابع دولت، محدود است و 20 هزار میلیارد تومان منابع این طرح نیز از اعتبارات ستاد ملی کرونا اختصاص یافته است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه نمود: برای کنترل بازار مسکن، دولت سیاست های فوری مشخص نرخ اجاره بها و اجرای طرح ودیعه مسکن را اتخاذ کرد که طرح ودیعه برای کارگران، حقوق بگیران ثابت، افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، زنان خودسرپرست، خانواده هایی که سه فرزند یا بیشتر دارند و کسانی که در سال 99 ازدواج جدید می نمایند است.

محمود زاده با اعلام این که اگر ظرفیت این طرح مازاد باشد به اولویت های بعدی نیز این تسهیلات پرداخت می گردد، ادامه داد: مستأجرانی که حقوق کمتری دریافت می نمایند یا سابقه زیادی در اجراه نشینی دارند در طرح دولت در اولویت قرار داند.

وی اضافه نمود: اواسط هفته آینده جزئیات نام نویسی برای این طرح در پایگاه اینترنتی طرح اقدام ملی به نشانی TEM.MRUD.IR اعلام می گردد و متقاضیان می توانند در آن نام نویسی نمایند.

وی با بیان این که بیشتر بانک ها در این طرح مشارکت دارند و برای ضمانت، گواهی کسر حقوق یا سهام عدالت یا سفته دریافت می نمایند، اضافه نمود: افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد نیز به دستگاه های ذیربط مراجعه می نمایند، چون اعتبارات مربوط به آن ها در اختیار سازمان هایشان قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که اگر افرادی یارانه خود را به عنوان ضامن قرار نداده باشند می توانند به عنوان ضامن دریافت این تسهیلات معرفی نمایند، اظهار کرد: کد رهگیری برای پرداخت این تسهیلات، لازم است، چراکه باید اطمینان داشته باشیم که واحد مسکونی اجاره شده است. بر اساس برنامه ریزی، از 15 تا 20 مرداد معرفی متقاضیان دریافت این تسهیلات به بانک ها شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1614

به "سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید