سازمان ملل: 5 میلیونی یمنی با قحطی روبرو هستند

به گزارش باتسک، سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که پنج میلیون نفر از مردم یمن از جمله 400 هزار کودک در آستانه قحطی قرار دارند.

سازمان ملل: 5 میلیونی یمنی با قحطی روبرو هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیوید گریسلی هماهنگ کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه در یمن در کنفرانس خبری در ژنو گفت که با گذشت حدود هفت سال از جنگ یمن، 20 میلیون نفر (دو سوم جمعیت یمن) به یاری احتیاج دارند.

وی گفت که پنج میلیون نفر در یمن از جمله 400 هزار کودک در آستانه قحطی قرار دارند.

گریسلی اضافه کرد که اقتصاد یمن فرو پاشیده، بهای غذا افزایش یافته و تأمین کالاها با سختی روبرو شده است.

طبق گزارش وبگاه الخلیج الجدید، این مسئول سازمان ملل با اشاره به وخیم تر شدن اوضاع انسانی مردم یمن در جنوب این کشور گفت که یمن با بدترین بحران انسانی در دنیا روبرو است.

وی در عین حال توضیح داد که تأمین مایحتاج غذایی تا حدودی بهتر شده است و سازمان ملل با یاری های اقتصادی که در اختیار آن قرار گرفته توانسته شمار دریافت کنندگان این یاری ها را از 10 میلیون نفر به 13 میلیون نفر افزایش دهد.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای کوشش برای بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس دولت مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و توسعه قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2442

به "سازمان ملل: 5 میلیونی یمنی با قحطی روبرو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: 5 میلیونی یمنی با قحطی روبرو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید