زورگیران مسافرکش نمای پایتخت دستگیر شدند

به گزارش باتسک، سرهنگ معظمی گودرزی از دستگیری 4 دزد جوان مسافرکش نمای پایتخت اطلاع داد.

زورگیران مسافرکش نمای پایتخت دستگیر شدند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای همسر دانشجو کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش ، سرهنگ محسن معظمی گودرزی رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: در ساعت 15 هفتم مهرماه مرد جوانی طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 از زورگیری 4 جوان با یک دستگاه خودرو ال 90 سفید رنگ در محدوده بزرگراه شهید فهمیده به کلانتری 181 وردآورد اعلام شکایت کرد.

وی اضافه نمود: پرونده با موضوع زورگیری (سرقت راننده از مسافر) برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی نهاده شد.

این مقام انتظامی بیان نمود: شاکی پس از حضور در این پایگاه به کارآگاهان گفت، من به عنوان مسافر در میدان آزادی سوار یک دستگاه خودروی ال 90 سفید که 3 سرنشین داشت، شدم. پس از طی مسافتی یکی از سرنشینان خودرو با تهدید سلاح سرد تمامی مدارک، گوشی تلفن همراه گرانقیمتم، وجوه نقد را سرقت و پس از آن مرا در مکان خلوتی به بیرون از ماشین پرتاب نموده و همگی متواری شدند.

سرهنگ معظمی بیان نمود: کارآگاهان به دنبال اظهارات مال باخته به محل سرقت مراجعه و با انجام تحقیقات میدانی و پایش های اطلاعاتی پلاک خودروی سارقان را به دست آوردند.

وی توضیح داد: با به دست آمدن این اطلاعات و با انجام اقدامات پلیسی مالک خودرو سارقان به نام فرشاد 20 ساله شناسایی و با آنالیز سوابق وی تعیین شد فرشاد سابقه دار بوده و پیش تر به جرم سرقت دستگیر شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در شاخه دیگری از تحقیقات، پرونده های مشابه دیگری مبنی بر سرقت با خودرو های پژو 206، پژو 405 و پراید به پایگاه دوم ارسال که در آنالیز ها بیشتر تعیین شد خودرو ها سرقتی بوده و فرضیه اینکه سرقت توسط همان سارقان انجام می گردد، قوت گرفت.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت بیان نمود: با انعکاس اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده دستور دستگیری فرشاد و سایر همدستانش صادر شد و در ادامه تحقیقات صورت گرفته، مخفیگاه فرشاد در شهر قم شناسایی و با اخذ نیابت قضائی، تیمی از کارآگاهان فرشاد و سایر همدستانش را دهم دی ماه در قم دستگیر و به پایگاه دوم منتقل کردند.

سرهنگ معظمی با اشاره به اینکه فرشاد به سرکردگی باند زورگیران اعتراف کرد، اضافه نمود: فرشاد در اعترافات خود به کارآگاهان گفت، حدود 3 ماه پیش با دیگر همدستانم که همشهری و بچه یک محل هستیم باندی را تشکیل دادیم. اولین سرقت را با خودرو خودم، ولی سایر سرقت ها را با خودرو های سرقتی انجام دادیم. اموال مسروقه را در محدوده مولوی به افراد ناشناس به قیمت نازلی فروخته و پول حاصله را بین خودمان تقسیم و صرف خوشگذرانی می کردیم.

وی با بیان اینکه تمام اعضای این باند دستگیر شده اند و به 30 فقره زورگیری اعتراف نموده اند، توضیح داد: سارقان بیشترین سوژه ها را در مناطق مختلف تهران به ویژه در محدوده های غرب و جنوب غرب تهران از جمله جاده مخصوص، ورودآورد، آزاد راه تهران - کرج انتخاب می کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: برای کشف سایر جرایم احتمالی متهمان، هر 4 متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

سرهنگ معظمی در خاتمه توضیح داد: دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی بازپرس پرونده صادر و شهروندانی که به این شیوه و شگرد مورد بزه نهاده شده اند در خواست می گردد در صورت شناسایی سارقان برای تشکیل پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی واقع در خیابان کبیری طامه مجتمع انتظامی سرکلانتری دوم پلیس پایتخت مراجعه نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مرداد 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1111

به "زورگیران مسافرکش نمای پایتخت دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زورگیران مسافرکش نمای پایتخت دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید