خود اتکایی دانش آموزان در دوران شیوع بیماری کووید 19 ترجمه شد

به گزارش باتسک، تهران (پانا) - کتاب هدایت برای دریافت آموزش فعال در خانه در دوران اختلالات آموزشی هدایت برای دریافت آموزش فعال در خانه در دوران اختلالات آموزشی ترجمه و به صورت مجازی منتشر شد.

خود اتکایی دانش آموزان در دوران شیوع بیماری کووید 19 ترجمه شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، این کتاب توسط سازمان فرهنگی، علمی و آموزشی ملل متحد، مرکز بین المللی تحقیقات و آموزش برای تعلیمات روستایی، پژوهشگاه یونسکو برای آنالیز نقش فناوری های اطلاعاتی در آموزش تهیه و تدوین شده است.

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بر اساس مأموریت های خود در حوزه برنامه ریزی درسی اقدام به نشر تجربیات دنیای کشورهای دیگر نموده است. علاقمندان می توانند برای دریافت کتاب به وسیله (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/igo/) اقدام نمایند .

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: با انتشار سریع COVID-19 در سراسر دنیا، یونسکو در همکاری با کشورهای عضو و جامعه بین المللی اقدامات فوری برای حمایت از میلیون ها معلم، دانش آموز و والدین در حین تعطیلی مدرسه شروع نموده است. به منظور پشتیبانی از یادگیری بدون وقفه در این برهه حساس، برنامه INRULED یونسکو و پروژه IITE یونسکو در یک اقدام مشترک تهیه مجموعه ای از کتاب های درسی برای آموزش و یادگیری انعطاف پذیر، را در دستور کار قرار داده است.

با تعطیلی مدرسه، دانش آموزان و والدین با توجه به انواع مختلف خانواده ها در خانه کار یا تحصیل می نمایند. بنابراین، این کتاب دوم هدایت در خصوص یادگیری فعال در خانه در اختلال در آموزش: ارتقاء مهارت های خودتنظیمی دانش آموزان در هنگام شیوع COVID-19 برای هدایت در حوزه یادگیری فعال دانش آموزان در خانه تدوین شده است.

پیشگیری و کسب آمادگی در برابر بیماری کووید 19، (محافظت از خود، مراقبت های پزشکی برای افراد مشکوک به عفونت) تبدیل شدن به یک یادگیرنده فعال در حین تعطیلی مدرسه، (یادگیری با رهیافت خودتنظیمی و ویژگی های یادگیرندگان فعال، برنامه ریزی برای یادگیری و بازی به صورت متعادل، انتخاب منابع یادگیری مورد احتیاج، یادگیری مشارکتی، یادگیری پایدار، آنالیز کیفیت یادگیری توسط خود) حفظ سلامتی در حین تحصیل در خانه (انجام ورزش های متوسط، حفظ ذهنیت مثبت) و نتیجه گیری سرفصل های فهرستگان این کتاب می باشد.

این کتاب در بخش بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ترجمه شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2166

به "خود اتکایی دانش آموزان در دوران شیوع بیماری کووید 19 ترجمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خود اتکایی دانش آموزان در دوران شیوع بیماری کووید 19 ترجمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید