خودکشی در ژاپن بیش از کرونا جان می گیرد!

به گزارش باتسک، طبق گزارش اخیر مقامات ژاپن، میزان خودکشی تنها در یک ماه در این کشور، بیش از تعداد قربانیان ویروس کرونا در امسال بوده است! در ماه گذشته 2 هزار و 215 نفر در ژاپن خودکشی نموده اند.

خودکشی در ژاپن بیش از کرونا جان می گیرد!

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، آمار های دولت ژاپن نشان می دهد که فقط در ماه گذشته 2 هزار و 215 نفر در ژاپن خودکشی نموده اند که این آمار از تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور بیشتر است!

پایگاه خبری cnn در این باره نوشت، طبق آمار رسمی سازمان پلیس ملی ژاپن، 2215 نفر در ماه اکتبر در این کشور خودکشی نموده اند؛ این درحالی است که آمار قربانیان ویروس کرونا در سال 2020 در این کشور 2087 نفر بوده است!

طبق گزارش سازمان بهداشت دنیای، کشور ژاپن مدتهاست که با یکی از بالاترین میزان خودکشی در دنیا دست و پنجه نرم می نماید؛ در سال 2016 نرخ مرگ و میر ناشی از خودکشی در ژاپن 18.5 در هر 100000 نفر بود که پس از کره جنوبی در منطقه اقیانوس آرام غربی، تقریباً دو برابر میانگین دنیای سالانه 10.6 در 100، 000 نفر است.

طبق گفته وزارت بهداشت ژاپن طی 10 سال منتهی به سال 2019، تعداد خودکشی ها در ژاپن در حال کاهش بوده است؛ در سال گذشته میزان خودکشی به حدود 20 هزار مورد کاهش یافته است، اما این رقم در سال 2020 و همزمان با همه گیری ویروس کرونا افزایش پیدا نموده است.

در حالی که دلایل نرخ بالای خودکشی در ژاپن پیچیده است، اما طبق گزارش وزارت بهداشت این کشور ساعت طولانی کار، انزوای اجتماعی و فشار های روانی از جمله دلایل اصلی خودکشی در کشور ژاپن قلمداد می شوند.

به نظر می رسد افزایش میزان خودکشی ها به طور نامتناسبی در میان زنان ژاپنی اتفاق افتاده است؛ در ماه اکتبر میزان خودشکی زنان در این کشور نسبت به سال 2019، 83 درصد افزایش پیدا نموده است! این درحالی است که نرخ خودکشی در میان مردان ژاپنی نسبت به سال قبل، 22 درصد بوده است.

چندین دلیل بالقوه برای این امر وجود دارد، اما یکی از آن ها این است که زنان درصد بیشتری از کارگران نیمه وقت هتل ها، خدمات غذایی و صنایع خرده فروشی را تشکیل می دهند و این فعالیت ها در زمان همه گیری ویروس کرونا بیشترین آسیب را دیده اند!

گزارش های دنیای همگی این آسیب را برجسته نموده اند؛ در یک مطالعه دنیای بر روی بیش از 10 هزار نفر که توسط سازمان یاری های غیرانتفاعی بین المللی CARE اجرا شده است، 27 درصد از زنان افزایش چالش های مربوط به سلامت روان را در طی همه گیری تجربه نموده اند، در حالی که 10 درصد از مردان دچار این معضل شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1951

به "خودکشی در ژاپن بیش از کرونا جان می گیرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکشی در ژاپن بیش از کرونا جان می گیرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید