خبر مهم درباره مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران، علی دهقان کیا با اشاره متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار کرد: هنوز برای متناسب سازی مرحله دوم تصمیم قطعی اتخاذ نشده است و بازنشستگان انتظار دارند متناسب سازی مرحله دوم برای سایر سطوح اجرا گردد.

خبر مهم درباره مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان

وی اضافه کرد: برای اجرای مرحله اول متناسب سازی دولت قرار بود 32 هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهد اما این امر هنوز محقق نشده است و با وجود اینکه هنوز منابع مورد احتیاج متناسب سازی مرحله اول به تأمین اجتماعی وارد نشده اما مدیریت این سازمان علاوه بر اجرا و تداوم پرداخت متناسب سازی مرحله اول، مرحله دوم متناسب سازی را نیز اجرا نموده است.

دهقان کیا واگذاری منابع اقتصادی نقدی و شرکت های سود ده به تأمین اجتماعی را خواسته برحق بازنشستگان دانست و گفت: انتظار داریم که دولت در اسرع وقت شرکتهای سودده را واگذار کند تا متناسب سازی به نحو صحیح برای بازنشستگان اجرا گردد و استمرار داشته باشد.

وی ادامه داد: تأمین اجتماعی مرحله دوم متناسب سازی را به پشتوانه رد دیون دولت اجرا می نماید و پرداخت 89 هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی ضامن و پشتوانه اجرای متناسب سازی در سنوات آینده است.

رئیس کانون بازنشستگان تهران با بیان اینکه تأمین اجتماعی متناسب سازی را اجرا نموده و منتظر دریافت منابع نبوده است، گفت: امیدوارم با پیگیری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بخشی از این 89 هزار میلیارد تومان به زودی دریافت گردد.

دهقان کیا اضافه کرد: دولت با واگذاری شرکتها و به وسیله نقدی باید این مبلغ را به تأمین اجتماعی پرداخت کند و بازنشستگان منتظر و مشتاق هستند تا هرچه زودتر احکام جدید خود را دریافت نمایند.

علاقه مندان می توانند گزارش حقوق بازنشستگان فروردین 1400 را نیز بخوانند.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2214

به "خبر مهم درباره مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم درباره مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید