خبرنگاران گوشت مرغ به اندازه کافی در بازار استان سمنان موجود است

به گزارش باتسک، سمنان- خبرنگاران- مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: کمبود و نگرانی در تامین احتیاج بازار به گوشت مرغ و تخم مرغ در استان وجود ندارد و میزان فراوری استان بیش از احتیاج است.

خبرنگاران گوشت مرغ به اندازه کافی در بازار استان سمنان موجود است

حمیدرضا حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با باتسک، ابراز داشت: از ابتدای فروردین تا خاتمه بهمن سال جاری میزان فراوری گوشت مرغ در استان سمنان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 13 درصد افزایش یافت و کمبودی در زمینه تامین گوشت مرغ در استان وجود ندارد.

وی ادامه داد: در زمینه فراوری و تامین تخم مرغ نیز در استان سمنان مسئله ای وجود ندارد، اما قیمت گذاری تخم مرغ برعهده اداره کل دامپزشکی استان نیست.

وی بیان نمود: 42 واحد پرورش مرغ تخم گذار در استان سمنان وجود دارد که فراوری این واحدها روزانه حدود 70 تا 72 تن تخم مرغ است.

حسینی یادآور شد: فراوری سالانه تخم مرغ در استان سمنان 30 هزار تن است و با توجه به این میزان فراوری، کمبودی در استان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی واحدهای مرغ گوشتی استان سمنان 40 میلیون قطعه است، توضیح داد: در زمان حاضر 60 درصد جوجه ریزی در واحدهای گوشتی استان محقق شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: از ابتدای فروردین سالجاری تا خاتمه بهمن میزان جوجه ریزی به 26 میلیون قطعه رسید که برآیند آمار نشان می دهد نگرانی در زمینه کمبود گوشت مرغ در استان وجود ندارد.

حسینی اعلام نمود: حدود 30 درصد میزان فراوری گوشت مرغ، احتیاج استان را برطرف می نماید و 70 درصد گوشت مرغ فراوریی در استان سمنان مازاد بر احتیاج است و به استان های دیگر ارسال می گردد.

511 واحد پرورش انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد 43 مزرعه مرغ تخم گذار، 12 واحد پرورش شتر مرغ، 6 واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت فراوری 19 هزار و 200 قطعه و 421 مزرعه پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه ریزی 10 میلیون قطعه در هر دوره و بقیه مربوط به پولت، سایر ماکیان و مرغ اجدادی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1383

به "خبرنگاران گوشت مرغ به اندازه کافی در بازار استان سمنان موجود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گوشت مرغ به اندازه کافی در بازار استان سمنان موجود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید