خبرنگاران واکنش سخنگوی شورای شهر تهران به پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو

به گزارش باتسک، تهران - خبرنگاران- سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به اعلام پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو از سوی یکی از مسئولین واکنش نشان داد.

خبرنگاران واکنش سخنگوی شورای شهر تهران به پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو

به گزارش خبرنگاران، علی اعطا روز چهارشنبه در رشته توییتی در حساب توئیتر خود نوشت: در تنگناها و فشارهای مالی بی سابقه امروز، باید با تامل بیشتر با مردم سخن گفت.

وی اضافه کرد: امروز دیدم پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو تا پنج هزار تومان از زبان یکی از مسئولین، تیتر بسیاری از رسانه ها شده است.

وی گفت: فراموش نکنیم که مرجع تصویب قیمت حمل و نقل عمومی، مجلس شهری متشکل از نمایندگان مردم درشورای شهر⁩ است، همان شورایی که اخیرا با افزایش قیمت بلیت ⁧مترو⁩ و ⁧اتوبوس⁩ مخالفت کرد.

اعطا تاکید نمود که در زمان تصویب نرخ ها، در صحن، در مخالفت با افزایش قیمت حمل و نقل عمومی صحبت نموده بودم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران روز گذشته در گفت وگویی تلویزیونی گفته بود:بهای واقعی و تمام شده بلیت مترو 15 هزار تومان است اما شهروندان فقط هزار تومان پرداخت می نمایند.

سیدمناف هاشمی در این گفت وگو توضیح داد: قیمت تمام شده بلیت مترو 15 هزار تومان است یا باید قیمت واقعی بلیت را از مردم بگیریم که دولت مخالف آن است یا باید جبران گردد و در بودجه سنواتی دولت سهمی برای توسعه مترو در نظر گرفته گردد.

وی ادامه داد: ما نمی گوییم مردم 15 هزار تومان بدهند اما می توان 5 هزار تومان از آنها گرفت.

به گفته هاشمی، امروز شهروندی اگر بخواهد از منطقه یک به 22 تهران با اسنپ یا تاکسی دربست برود باید 50 هزار تومان بپردازد اما با مترو و اتوبوس با هزار یا 1250 تومان این راستا را طی می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1935

به "خبرنگاران واکنش سخنگوی شورای شهر تهران به پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکنش سخنگوی شورای شهر تهران به پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید