خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت واکسن های کرونا چین را کارامد و بی ضرر خاطرنشان کرد

به گزارش باتسک، تهران- خبرنگاران- رییس هیات مشورتی سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه خاطرنشان کرد، واکسن های سینواک و سینوفارم تولیدی چین داده هایی در خصوص کووید 19 ارائه داده اند که نشانگر سطح اثربخشی و سازگاری با شاخص های سازمان بهداشت جهانی است.

خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت واکسن های کرونا چین را کارامد و بی ضرر خاطرنشان کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از رویترز، الخاندرو کراویوتو رییس هیات مشورتی سازمان جهانی بهداشت در نشست خبری ژنو گفت: کارشناسان گروه مشاوره راهبردی سازمان جهانی بهداشت (SAGE) امیدوار هستند تا انتها ماه آوریل (اردیبهشت) توصیه هایی در خصوص این واکسن ها ارایه دهند.

کراویوتو اضافه نمود: اطلاعاتی که شرکت ها هفته گذشته در جلسه گروه مشاوره راهبردی سازمان جهانی بهداشت (SAGE) به طور عمومی به اشتراک گذاشتند، به وضوح نشان می دهد که آنها دارای سطوح کارآیی هستند که با الزاماتی که سازمان بهداشت جهانی برای این واکسن درخواست نموده ، سازگار است.

رییس هیات مشورتی سازمان جهانی بهداشت در ادامه گفت: این بدان معنی است که حدود 50 درصد (کارایی) و ترجیحاً نزدیک به 70 درصد یا بالاتر از آن است و البته آنها تمام داده های ایمنی را دارند که نشان می دهد این واکسن هنگام استفاده هیچ آسیبی به انسان نمی رساند.

وی تاکید نمود که قبل از اینکه متخصصان گروه مشاوره راهبردی سازمان بهداشت جهانی در خصوص استفاده از آنها توصیه نمایند، واکسن ها ابتدا به لیست استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی یا آنچه آژانس به عنوان یک مقام نظارتی دقیق می داند احتیاج دارند.

مارگارت هریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در اوایل ماه جاری گفت که واکسن های سینوفارم و سینواک خیلی زود می توانند لیست اضطراری سازمان بهداشت جهانی را دریافت نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2169

به "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت واکسن های کرونا چین را کارامد و بی ضرر خاطرنشان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت واکسن های کرونا چین را کارامد و بی ضرر خاطرنشان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید