جلوگیری از وقوع یک حمله تروریستی دیگر در روسیه

به گزارش باتسک، نیروهای سرویس امنیت فدرال روسیه یک فرد مرتبط با گروه تروریستی داعش را در منطقه استاوروپول دستگیر کردند که قصد داشت امروز با استفاده از نارنجک های دست ساز به یک پاسگاه پلیس حمله کند.

جلوگیری از وقوع یک حمله تروریستی دیگر در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، مرکز روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه امروز دوشنبه بیان کرد که نیروهای ویژه امنیتی با دستگیری یک افراطی مرتبط با سازمان های تروریستی بین المللی که خود را برای حمله به یک مرکز نیروهای انتظامی با استفاده از بمب های دست ساز در منطقه استاوروپول آماده نموده بود، از وقوع یک حمله تروریستی دیگر در این کشور جلوگیری نموده است.

در جریان این عملیات سه زن که از همدستان این شخص بوده و همگی شهروند روسیه هستند و با یکدیگر یک هسته تروریستی مخفی مرتبط با سازمان تروریستی داعش را تشکیل می دادند، بازداشت شدند.

طبق این اطلاعات، سرویس فدرال امنیت روسیه به همراه کمیته تحقیقات و وزارت کشور روسیه جلوگیری از یک حمله تروریستی در منطقه استاوروپول را تأیید می نمایند. بدین ترتیب در شهر کیسلاوودسک، یک مرد دارای تابعیت روسی، متولد سال 1996 که پیش از این نیز به جرم ارتکاب به جرایم قضایی تحت محاکمه قرار گرفته بود، بازداشت شد که در حال آماده سازی خود برای حمله به کارکنان ارگان های انتظامی در این منطقه با استفاده از مواد منفجره دست ساز، در جهت حمایت از منافع تروریست های بین المللی بود.

این اسلامگرای افراطی، طبق اعتراف یکی از همدستانش، قصد داشت امروز، 5 آوریل (16 فروردین ماه) یک پاسگاه نیروهای پلیس که پس از آزادی از زندان به آن اشاره نموده بود را با استفاده از نارنجک های دست ساز منفجر کند.

طی ما ه های گذشته نیروهای سرویس امنیت فدرال روسیه چندین بار با بازداشت بموقع افراد مرتبط با گروه های تروریستی بین المللی، مانع از ارتکاب حملات تروریستی در بعضی مناطق فدراسیون روسیه شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2179

به "جلوگیری از وقوع یک حمله تروریستی دیگر در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از وقوع یک حمله تروریستی دیگر در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید