جاسوسی آمریکا از رهبران و بانک های بزرگ چینی

خبرنگاران: یک نشریه معروف آلمانی نوشت، سازمان امنیت ملی آمریکا از رهبران سیاسی، بانک ها و شرکت های مخابراتی و ارتباطاتی چین جاسوسی نموده است.

جاسوسی آمریکا از رهبران و بانک های بزرگ چینی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه اشپیگل، هو جین تائو رئیس جمهور سابق چین از جمله رهبران سیاسی این کشور است که هدف برنامه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا قرار گرفته است. نشریه اشپیگل این اطلاعات و اخبار را از اسناد و مدارک فاش شده توسط ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا به دست آورده است.

بر اساس این گزارش وزرای خارجه و بازرگانی چین نیز از دیگر افرادی هستند که توسط سازمان امنیت ملی آمریکا هدف قرار گرفته اند. فعالیت های جاسوسی آمریکا ضد شرکت هواوی چین از سال 2009 میلادی شروع شده است. این شرکت دومین عرضه کننده بزرگ تجهیزات شبکه های مخابراتی و ارتباطاتی است و رقیب جدی شرکت سیسکوی آمریکا به شمار می رود.

بخش ویژه ای در سازمان امنیت ملی آمریکا مأموریت جاسوسی از فعالیت های این شرکت چینی را به عهده داشته و از 1400 مشتری شرکت هواوی جاسوسی نموده است. طی ماه های اخیر آمریکا و چین یکدیگر را به حملات سایبری و هکری زیادی ضد همدیگر متهم نموده اند. افشای اسناد و اطلاعات مربوط به برنامه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا توسط اسنودن به چالش بزرگی برای مقام های کاخ سفید تبدیل شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 2 آبان 1398 شناسه مطلب: 778

به "جاسوسی آمریکا از رهبران و بانک های بزرگ چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی آمریکا از رهبران و بانک های بزرگ چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید