تیم کودتا، حزب اعتماد ملی را به محفل خانوادگی تبدیل نموده است

به گزارش باتسک، رحمت الله بیگدلی عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به تاسیس حزب منشعب از حزب اعتماد ملی گفت: برای تاسیس حزب جدید، تاکنون 7 جلسه منظم برگزار نموده ایم و مشغول تدارک کارهای مقدماتی از جمله تدوین مرامنامه و اساسنامه و همچنین بحث روی معین اعضای هیات موسس و چگونگی تاسیس و راه اندازی حزب هستیم.

تیم کودتا، حزب اعتماد ملی را به محفل خانوادگی تبدیل نموده است

وی درباره نام پیشنهادی برای حزب جدید گفت: در نشست های مختلف و همچنین به وسیله رسانه ها و شبکه های اجتماعی برای انتخاب نام حزب، فراخوان داده ایم و تاکنون حدود 30 اسم پیشنهاد شده است.

بیگدلی گفت: در نهایت نامی که معنای مناسب تر و مقبولیت زیادتر داشته و از بقیه بیش تر مورد توجه باشد و رای بیاورد، انتخاب خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره کنگره روز 6 مهرماه حزب اعتماد ملی که توسط طیف الیاس حضرتی برگزار گردید، گفت: صدر تا ذیل و مقدمات و همچنین نتایج این کنگره، به نظر ما غیرقانونی و نامشروع بود و به همین دلیل، ما شرکت در آن را خلاف قانون و نادرست می دانستیم چون با تمهیدی که آقای الیاس حضرتی و تیم کودتا تدارک دیدند، همه اعضای موثر و مسئولان شاخه ها و کمیته ها حذف شدند و کنگره با افرادی برگزار گردید که یک روز هم سابقه عضویت در حزب اعتماد ملی را نداشتند.

بیگدلی ادامه داد: در نتیجه، بسیاری از افرادی که به عنوان انتخاب نماینده در این کنگره حضور داشتند یا حتی برخی از افرادی که به عنوان اعضای شورای مرکزی حزب انتخاب شدند، اصلا سابقه یک روز عضویت در اعتماد ملی را ندارند.

وی اضافه نمود: از جمله این افراد، حسین کروبی، دختر ابراهیم امینی عضو شورای شهر تهران، باجناق حسن کریمیان، خواهرزاده الیاس حضرتی، نگین تاجی از معاونان افشانی در شهرداری تهران و تعدادی دیگر هستند که حتی یک روز هم عضو عادی حزب اعتماد ملی نبوده اند.

بیگدلی توضیح داد: این افراد، شورای مرکزی حزب اعتماد ملی را به محفل خانوادگی تبدیل نموده اند و به زودی ما شاهد رقابت های خانوادگی در شورای مرکزی خواهیم بود.

وی گفت: آقای الیاس حضرتی و تیم کودتا، آمدند و منسوبین خودشان از جمله دختران، پسران، باجناق ها، کارکنان روزنامه اعتماد و کارکنان شهرداری تهران را بدون یک روز عضویت در حزب برای رای دادن و انتخاب شدن وارد کنگره کردند.

بیگدلی با اشاره به شرایط لازم برای انتخاب نمایندگان و انتخاب شوندگان گفت: بر مبنای اساسنامه حزب اعتماد ملی، فقط کسانی می توانند در کنگره شرکت نمایند و رای بدهند که علاوه بر عضویت در حزب، دارای شرایط لازم برای شرکت در کنگره هم باشند و طبق بخشنامه اعلامی ، کسانی می توانستند کاندیدای عضویت در شورای مرکزی شوند که حداقل 3 سال سابقه عضویت در حزب را داشته باشند اما در این کنگره، نه بسیاری از رای دهندگان یک روز عضو حزب بوده اند و نه برخی از منتخبان ، شرایط کاندیداتوری را داشتند.

عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: متاسفانه رفتار مقامات مسئول وزارت کشور و گزارشی که از سوی تیم کودتا درباره کنگره چهارم خردادماه به کمیسیون ماده 10 احزاب دادند فاجعه و خیانت به تحزب در ایران بود.

بیگدلی اضافه نمود: من مقامات وزارت کشور به خصوص دست اندرکاران معاونت سیاسی وزارت کشور را به مناظره ای در حضور خبرنگاران دعوت می کنم تا اثبات کنم وزارت کشور در این ماجرا چه رفتار نادرستی داشته و طیف الیاس حضرتی چه در انتخابات چهارم خرداد و چه در کنگره روز ششم مهرماه مرتکب چه تخلفات فاحش و تکان دهنده ای شده اند.

وی اضافه نمود: آقای سرمست دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب به آقای منتجب نیا و حتی به من گفت که ما می دانیم گزارش این ها درباره کنگره چهارم خرداد نادرست است اما ما با تسامح و تساهل برخورد کردیم. این در حالی است که این رفتار غیرقانونی وزارت کشور که با فشار آقای الیاس حضرتی به وسیله مجلس انجام شد، خیانت در حق تحزب بود و حزب اعتماد ملی را نابود کرد.

بیگدلی ادامه داد: ما مدارک و اطلاعات لازم برای اثبات تخلفات گسترده در کنگره اخیر حزب اعتماد ملی را جمع آوری نموده ایم و به زودی آن ها را همراه با شکایتی به کمیسیون ماده 10 احزاب تقدیم و در صورت سهل انگاری وزارت کشور و پاسخ حقوقی و عادلانه نگرفتن به وسیله مراجع بالاتر اقدام خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 192

به "تیم کودتا، حزب اعتماد ملی را به محفل خانوادگی تبدیل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم کودتا، حزب اعتماد ملی را به محفل خانوادگی تبدیل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید