تیم های لیگ برتری چند - چند هستند؟

به گزارش باتسک، با دستور سازمان لیگ مبنی بر آماده شدن تیم ها برای برگزاری ادامه فصل جدید، تیم ها واکنش های مختلفی نسبت به این اتفاق داشتند.

تیم های لیگ برتری چند - چند هستند؟

به گزارش خبرنگاران، با وجود اختلاف نظرهای بسیار میان تیم های فوتبال در برگزاری ادامه لیگ، در نهایت متولیان امر تقویم ادامه فصل را ارائه کردند. بعد از این اتفاق، آن دسته از تیم های مخالف هم شروع لیگ هم دست به کار شدند تا در شروع رقابت ها از رقبای خود عقب نیفتند.

اما برخی همچنان ساز مخالفت می زنند و این موضوع موجب افزایش شائبه لغو رقابت ها شده است و از طرفی طبق گزارش ها، ویروس کرونا هم مزید بر علت شده تا تیم ها تمرینات خود را شروع نکنند.

برای بررسی احتمالات، نظرات تیم ها و مربیان را مرور می کنیم:

پرسپولیس: یحیی گل محمدی می گوید تعطیل نشدن لیگ بهترین تصمیم بود.

سپاهان: امیر قلعه نویی می گوید برنامه ای که تدوین شده ایده آل نیست ولی ناچاراً باید از این برنامه تمکین کنند و کار دیگری نمی توان انجام داد.

استقلال: با وجود اینکه استقلال نخستین تیم در شروع رسمی تمریناتش بود، فرهاد مجیدی در نامه ای به مدیران این باشگاه خواسته از نهادهای متولی برای تامین سلامتی بازیکنانش تضمین بگیرند. او اعلام کرده در غیر این تصمیمات مقتضی در این خصوص اتخاذ خواهد شد.

سایپا: ابراهیم صادقی می گوید نمی توانیم بگوییم در لیگ بازی نمی کنیم و از طرفی سعی می کنیم مسائل بهداشتی را رعایت کنیم.

گل گهر: مجید جلالی با وجود مثبت شدن تست کرونای 9 نفر از اعضای این تیم می گوید با تعطیلی مسابقات کرونا از بین نمی رود و فوتبال هم باید زندگی با این بیماری را یاد بگیرد.

صنعت نفت آبادان: در حالی که این تیم دیرتر از سایرین تست کرونا را از عوامل تیم خود گرفته، بهنام سراج می گوید مجبوریم مسابقات را برگزار کنیم ولی این خواسته قلبی مان نیست.

نفت مسجد سلیمان: مهدی تارتار می گوید به طور صددرصد راضی هستم مسابقات ادامه پیدا کند چون همه تیم ها زحمت کشیدند اما در سوی دیگر، برای امکانات باید به ما کمک شود.

ذوب آهن: ذوبی ها از معدود تیم هایی هستند که بارها تاکید کردند موافق شروع لیگ برتر هستند و این روزها تمرینات خود را بدون حواشی دنبال می کنند اما موضوع مهم غیبت سرمربی خارجی این تیم است.

شاهین بوشهر: مسیگر، مدیرعامل این تیم می گوید مسئله ای برای ادامه برگزاری رقابت ها ندارند.

پیکان: این تیم تمریناتش را برای شروع لیگ ادامه می دهد اما عبدالله ویسی می گوید مخالف برگزاری لیگ هستند و اگر با لغو رقابت ها پیکان سقوط کند، از این اتفاق تبعیت می کنند.

پارس جنوبی: هومن افاضلی می گوید اگر خدایی نکرده کسی دچار بیماری شود و تبعاتی داشته باشد، در سطح بین المللی بازتاب خواهد داشت و برگزاری بازی ها به هر قیمتی ارزش ندارد.

فولاد: اخیرا پنج نفر از اعضای این تیم به ویروس کرونا مبتلا شدند. سعید آذری می گوید او و سرمربی تیم از همان 3 ماه پیش هم مخالف ادامه لیگ بودند و الان هم هستند.

نامه چهار باشگاه خصوصی برای کناره گیری از لیگ

چهار تیم تراکتور، ماشین سازی، نساجی و شهرخودرو اعلام کردند در صورت برگزاری لیگ در این شرایط، از مسابقات انصراف خواهند داد. آن ها برگزاری مسابقات را با وجود رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی و همینطور عدم درآمدزایی تیم ها مناسب نمی دانند. نکته قابل توجه مالکیت زنوزی در دو تیم تراکتور و ماشین سازی است.

تراکتور: ساکت الهامی می گوید بازیکنان تیمش حاضر به شرکت در تمرینات نیستند و نمی تواند آن ها را مجبور به این کار کند.

شهرخودرو: مالک این تیم می گوید ما باید به بازیکنان و خانواده هایشان پاسخگو باشیم. در نامه هم درخواست کردیم یک سازمانی پاسخگو باشد و برای ادامه لیگ تضمین بدهد.

ماشین سازی: آذرنیا، مدیرعامل این تیم می گوید شروع بازی ها ممکن است هرکسی را درگیر کرونا کند و از طرفی مادر بازیکن تیمش اجازه نمی دهد او به تمرین بیاید.

نساجی: با وجود تهدید این باشگاه برای کناره گیری از مسابقات، محمود فکری می گوید بالای 10 باشگاه از جمله باشگاه خودمان یعنی نساجی خواهان عدم برگزاری لیگ بودند و ما هم حمایت کردیم، اما اگر در مجموع قرار به تعطیلی باشد، فصل بعد نیز باید تعطیل شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1623

به "تیم های لیگ برتری چند - چند هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های لیگ برتری چند - چند هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید