شرح سفیر ایران در لندن درباره آزادی گریس 1

به گزارش باتسک، ایسنا نوشت: سفیر ایران در لندن گفت که آزاد شدن کشتی حامل سوخت ایران از جبل الطارق منوط به اعلام تصمیم نهایی دادگاهی است که امروز تشکیل خواهد شد.

شرح سفیر ایران در لندن درباره آزادی گریس 1

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن درباره اخبار مربوط به احتمال آزادی کشتی حامل سوخت ایران از طرف جبل الطارق در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

برطرف توقیف نفتکش حامل نفت ایران پس از جهت طولانی حقوقی و فنی که طی نموده است، منوط به اعلام تصمیم نهایی مقامات جبل الطارق در دادگاه و تایید آن توسط دادگاهی است که باید امروز تشکیل گردد. به محض اطلاع موثق از تصمیم نهایی، مراتب به اطلاع می رسد.

اظهارات سفیر کشورمان در لندن در پی این مطرح می گردد که روزنامه انگلیسی سان با استناد به منابع نزدیک به فابیو پیکاردو وزیر منطقه جبل الطارق، گزارش داد که گریس 1، کشتی حامل سوخت ایران که پیش از این توسط نیروهای دریایی انگلیس توقیف شده بود، روز پنج شنبه [امروز] آزاد خواهد شد.

طبق گزارش این روزنامه، پیکاردو حکم جدیدی برای توقیف گریس 1 به کار نخواهد بست و همین که این کشتی به سمت سوریه در حرکت نیست برای او قانع کننده است.

روزنامه سان به نقل از وزیر منطقه جبل الطارق نوشت: دلیلی وجود ندارد که گریس 1 را یک لحظه بیشتر در جبل الطارق نگه داریم، دیگر این طور فکر نمی کنیم که این کشتی، ناقض تحریم ها علیه حکومت سوریه نیست.

نیروی دریایی انگلیس روز چهارم ژوئیه، یعنی بیش از یک ماه پیش یک نفتکش حامل نفت ایران را با ادعای اینکه به مقصد سوریه در حرکت بوده در منطقه جبل الطارق توقیف کرد که با انتقاد شدید ایران روبرو شد.

310 23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 611

به "شرح سفیر ایران در لندن درباره آزادی گریس 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح سفیر ایران در لندن درباره آزادی گریس 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید