کوشش چین برای بهبود روابط کابل-اسلام آباد؛ پاکستان میزبان نشست سه جانبه است

به گزارش باتسک، چین به عنوان یکی از قدرت های اثرگذار در منطقه در حالی که مذاکرات صلح طالبان و آمریکا ادامه دارد و حملات طالبان افزایش یافته است، برای نقش آفرینی در روابط کابل-اسلام آباد کوشش می نماید.

کوشش چین برای بهبود روابط کابل-اسلام آباد؛ پاکستان میزبان نشست سه جانبه است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای باتسک، وزارت خارجه پاکستان خاطرنشان کرد که صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان و وانگ یی وزیر خارجه چین در راس هیئت هایی امروز در نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و چین شرکت خواهند کرد.

به گزارش دیلی تایمز، دستور کار این جلسه بر روابط سیاسی، روند صلح افغانستان، همکاری های امنیتی و مبارزه با تروریسم و توسعه و ارتباطات منطقه ای متمرکز خواهد شد.

نشست سه جانبه وزیران خارجه چین، افغانستان و پاکستان سال 2017 با هدف همکاری سه کشور درباره منافع مشترک و با تمرکز ویژه بر همکاری در زمینه های توسعه مالی و صلح و امنیت ایجاد شد.

نخستین جلسه این نشست سال 2017 به میزبانی پکن و دومین نشست نیز دسامبر سال گذشته میلادی در کابل برگزار گردید.

در دور گذشته این نشست که به میزبانی کابل برگزار گردید شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در یک نشست خبری به باتسک گفت که افغانستان برای همکاری و ایفای نقش سازنده اسلام آباد در روند صلح افغانستان باید دست از اتهام زنی به پاکستان بردارد و گذشته ها را نیز فراموش کند.

این در حالی است که مقامات افغان همیشه دولت پاکستان را به مداخله در امور این کشور و حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان متهم کردند؛ موضوعی که همیشه از سوی مقامات پاکستانی انکار شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 663

به "کوشش چین برای بهبود روابط کابل-اسلام آباد؛ پاکستان میزبان نشست سه جانبه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش چین برای بهبود روابط کابل-اسلام آباد؛ پاکستان میزبان نشست سه جانبه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید