کوشش سرویس های جاسوسی استرالیا برای شنود مکالمات تلفنی رئیس جمهور اندونزی

خبرنگاران: تازه ترین اسناد منتشر از سوی ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا نشان می دهد که سرویس های جاسوسی استرالیا کوشش زیادی را برای شنود مکالمات تلفنی رئیس جمهور اندونزی و همسر وی طی سال های اخیر انجام داده اند.

کوشش سرویس های جاسوسی استرالیا برای شنود مکالمات تلفنی رئیس جمهور اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز؛ رسانه های خبری استرالیا امروز دوشنبه به نقل از اسناد و مدارک فاش شده توسط ادوارد اسنودن نوشتند که نهادهای جاسوسی استرالیا طی سال های اخیر کوشش زیادی را برای شنود مکالمات تلفنی رئیس جمهور اندونزی، همسر وی و وزرای دولت این کشور انجام داده اند.

بر اساس این گزارش افشای این اسناد طبقه بندی شده موجب افزایش تنش در روابط استرالیا و اندونزی شده است. روابط دو کشور پیش از این نیز با افشای اسنادی که نشان می داد آمریکا با استفاده از سفارت استرالیا در اندونزی اقدام به جاسوسی بر ضد این کشور می نموده است متشنج شده بود.

اسناد فاش شده از سوی اسنودن همچنین نشان می دهد که سفارتخانه های استرالیا در کشورهای آسیایی برای اقدامات جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا مورد استفاده قرار می گرفته است.یکی از اسناد فاش شده توسط اسنودن نشان می دهد که سرویس های جاسوسی استرالیا در اوت 2009 میلادی به مدت 15 روز مکالمات تلفن همراه رئیس جمهور اندونزی را ضبط و شنود نموده اند.

کاخ ریاست جمهوری اندونزی هنوز در قبال این گزارش موضع گیری ننموده است. اسنودن پیش از این اطلاعاتی را فاش نموده که نشان می دهد سازمان امنیت ملی آمریکا از 35 رهبر ارشد سیاسی دنیا از جمله آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان جاسوسی می نموده است.

اندونزی نزدیکترین همسایه استرالیا در آسیا و متحد استراتژیک و راهبردی این کشور به شمار می رود.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 شهریور 1398 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 602

به "کوشش سرویس های جاسوسی استرالیا برای شنود مکالمات تلفنی رئیس جمهور اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش سرویس های جاسوسی استرالیا برای شنود مکالمات تلفنی رئیس جمهور اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید