تدوین سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری

به گزارش باتسک، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری که یک سند راهبردی و مورد نیار استان بوده، در حال تدوین است.

تدوین سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگاران، حبیب الله وفایی در آئین تجلیل از خبرنگاران، مطبوعات و اصحاب رسانه اظهار کرد: بودجه کشور در امسال هزار و 220 هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان 839 هزار میلیارد تومان بودجه شرکت ها و 438 هزار میلیارد تومان به منابع عمومی و اختصاصی تخصیص داده شد.

وی اضافه نمود: از 438 هزار میلیارد تومان اعتباری که به منابع عمومی تخصیص داده شد، 386 هزار میلیارد تومان سهم منابع عمومی و 57 هزار میلیارد تومان سهم درآمدهای اختصاصی بوده و 76 درصد از سهم منابع عمومی به بودجه هزینه ای اختصاص یافته است.

وفایی اعلام نمود: از مجموع 10 هزار میلیارد تومانی که از هزینه های عمومی به استان ها اختصاص پیدا نموده سهم چهارمحال و بختیاری 210 میلیارد تومان بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: از سوی اعتبارات تملک دراریی 23 هزار میلیارد تومان در قالب بودجه و ردیف های استانی به استان ها تخصیص داده شد که از این میزان 354 میلیارد تومان از پیوست اعتبارات استانی به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت.

وی در ادامه اعلام نمود: 269 میلیارد تومان از سهم منابع ملی پیوست قانون بودجه امسال به استان تخصیص داده شد.

وفایی گفت: چهارمحال و بختیاری نسبت به کاهش 24 درصدی اعتبارات ملی دستگاه های اجرایی در کشور، 26.2 درصد افزایش داده داشته که رشد قابل ملاحظه ای است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: در اعتبارات حوزه منابع آب 26.2 درصد، آب و فاضلاب 50.4 درصد و در آموزش عالی، شاهد رشد 8 درصدی بوده ایم.

وفایی با اشاره به کاهش 11.6 درصدی بودجه های ملی و استانی در کل کشور، توضیح داد: سهم بودجه های ملی و استانی برای چهارمحال و بختیاری، 1.7 درصد بوه است.

رئیس سازمان مدیرت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: در سال 97 علاوه بر بودجه های مصوب، موفق به جذب 90 میلیارد تومان اعتبار مازاد گردیده ایم و شاهد رشد 8 درصدی در اعتبارات هزینه ای مصوب در بخش حقوق و رشد 16.9 درصدی برای اعتبارات سایر بوده ایم.

وفایی از کاهش 17 درصدی اعتبارات تملک دارایی در استان اطلاع داد و گفت: 354 میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی هایی استان در شورای برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری تصویب و توزیع شد که این اعتبارات نسبت به سال گذشته 17 درصد کاهش داشته است.

رئیس سازمان مدیرت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری سند آمایش را بالاترین سند توسعه برای هر استانی دانست و گفت: در گذشته این سند در استان تدوین نگردیده بود ولی در حال حاضر با همکاری و کوشش مسؤولان این سازمان این س آماده گردیده و سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری که یک سند کاربردی و راهبردی دیگر استان بوده که در حال تدوین است.

وفایی با اشاره به بی برنامگی وعدم نظارت جامع بر برنامه ها، اعلام کرد: مهم ترین عامل کم برخورداری چهارمحال و بختیاری، بی برنامگی، عدم تعهد و پایبندی به برنامه ها و عدم نظارت است و اگر تمام پول کشور را هم در استان جمع گردد، مشکلات حل نخواهد شد.

وی با اشاره به اثر تحریم ها بر وضعیت معیشت مردم در سطح ملی و استان ها ، تاکید نمود: یکی از اصلی ترین برنامه های دولت تامین و توزیع کالاهای اساسی و ضروری مردم با آغاز تحریم ها در آبان ماه است و پیش بینی می گردد برای تامین کالاهای اساسی کشور مشکل چندانی نخواهیم داشت.

رئیس سازمان مدیرت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به بسته مهم و راهبردی 12گانه به منظور مقابله با تحریم ها، توضیح داد: تا کنون در کشور واردات طلا و ارز نداشتیم اما اکنون در قالب یکی از این مفاد بسته بدون عوارض گمرکی طلا و ارز وارد کشور می گردد.

وفایی یادآور شد: ارزیابی دستگاه های اجرایی که چهاردهم شهریورماه در جشنواره شهید رجایی در قالب 13 شاخص برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 123

به "تدوین سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید