تب کرونا و افزایش مصرف اینترنت خانگی، ظرفیت اپراتورها 250 گیگابیت اضافه شد

به گزارش باتسک، نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در چند روز گذشته به دلیل افزایش استفاده مصرف دیتا با افت کیفیت روبه رو بودیم اما با افزایش ظرفیت 250 گیگابیت اپراتورها مشکل برطرف شد.

تب کرونا و افزایش مصرف اینترنت خانگی، ظرفیت اپراتورها 250 گیگابیت اضافه شد

سجاد بنابی رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی باتسک با اشاره به افزایش ظرفیت 250 گیگابیت اپراتورهای داخل کشور،گفت: افت کیفیت و عدم ارائه سرویس از سوی اپراتورها در روزهای گذشته باعث مشکلاتی برای مردم شده بود، از دیروز برای دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و شبکه بین المللی شرایط بهتری داریم و هیچ مسئله ای وجود ندارد. در واقع باید بگویم مشکل اصلی افت ظرفیت در لایه دسترسی اپراتورهای موبایل و ارائه دهندگان خدمات FCP است که اینترنت و ترافیک داخل کشور بیشتری را به آنها اختصاص می دهیم.

اپراتورها در افزایش مصرف دیتا آمادگی نداشتند

وی افزود: طی 10 روز گذشته مصرف دیتاهای داخلی و بین المللی فرایند رو به رشدی داشته است که اپراتورها به علت این افزایش برای ارائه سرویس در لایه های شبکه و فرکانس آمادگی نداشتند اما اکنون دیگر مسئله ای وجود ندارد و وزارت ارتباطات آمادگی کامل داشته و هیچ محدودیتی برای ارائه خدمات ندارد.

بیشترین مصرف اینترنت مربوط به مصرف خانگی است

بنابی شرح داد: بیشترین مصرف اینترنت در حال حاضر در کشور مربوط به مصرف خانگی است که وجود کارمندان بخش خصوصی و دولتی به دلیل دورکاری یکی از عوامل افزایش مصرف اینترنت است.

همراه اول و ایرانسل ظرفیت خود را افزایش دادند

وی یکی از مواردی که در هفته های گذشته موجب افت کیفیت در ارائه خدمات اینترنتی شده بود را حملات سایبری عنوان کرد و گفت: دو شرکت همراه اول و ایرانسل در حالی که بیشترین مشکل را در ارائه خدمات در چند روز گذشته داشتند، ظرفیت های خود را بالا برده اند و همچنان در حال افزایش ظرفیت هستند. این درحالی است که اگر اکنون خدمات اینترنتی اپراتورها با مشکل کمی روبرو بوده به خاطر محدودیت فرکانسی است.

صدا و سیما باند 700و800 خود را دراختیار اپراتورها بگذارد

نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: در حال حاضر وجود محدودیت فرکانس برای اپراتورها مسأله بسیار مهمی است چراکه اپراتورهای موبایل ظرفیت مورد نیاز را ندارند که در این رابطه باید بگویم به دلیل اینکه این ظرفیت در فرکانس مورد نیاز در اختیار صداوسیما است، اپراتورهای موبایل از داشتن آن محروم بوده و نمی توانند خدمات خود را با کیفیت بهتری انجام دهند. از طرفی باید به این نکته اشاره کنم که در حال حاضر باند 700 و 800 فرکانسی که در اختیار صداوسیما است می تواند به اپراتورهای موبایل در ارائه خدمات کمک بسیار زیادی کند؛ چراکه این باندها مختص تلویزیون آنالوگ بوده و استفاده نمی شود پس در نتیجه صداوسیما می تواند با در اختیار گذاشتن باندهای 700 و 800 که از آن هیچ استفاده ای نمی کنند به اپراتورها کمک کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1344

به "تب کرونا و افزایش مصرف اینترنت خانگی، ظرفیت اپراتورها 250 گیگابیت اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تب کرونا و افزایش مصرف اینترنت خانگی، ظرفیت اپراتورها 250 گیگابیت اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید