تاثیر ویتامین دی روی عوارض کووید-19 چقدر است؟

به گزارش باتسک، نتایج یک مطالعه که به تازگی اجرا شده است، نشان می دهد بیماران مبتلا به کووید-19 که سطح ویتامین دی خونشان به اندازه کافی است با کاهش قابل توجه خطر ابتلا به عوارض جانبی بالینی از جمله بیهوش شدن، هیپوکسی (کم اکسیژنی) و مرگ روبرو بودند.

تاثیر ویتامین دی روی عوارض کووید-19 چقدر است؟

به گزارش باتسک، ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی مدیکال اکسپرس نوشت: علاوه بر این نتایج مطالعه یادشده نشان می دهد در بیمارانی که سطح ویتامین دی خونشان به اندازه کافی بود، سطح یک نشانگر التهابی (پروتئین واکنش پذیر C) در خونشان کمتر و سطح لنفوسیت ها (یک نوع سلول ایمنی که به مبارزه با عفونت یاری می نماید) در خون آنها بالاتر بود.

این مطالعه که توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون اجرا شده است، شواهد مستقیمی ارائه می دهد که کافی بودن سطح ویتامین دی در خون می تواند این عوارض را از جمله بروز طوفان سیتوکین (انتشار خیلی سریع پروتئین در خون) و در نهایت مرگ ناشی از کووید-19 را کاهش دهد.

محققان در این مطالعه با دریافت نمونه خون از 235 بیمار مبتلا به کووید-19 که در بیمارستان بستری شده بودند، سطح ویتامین دی خون آنها را اندازه دریافتد. این بیماران از نظر عوارض بالینی از جمله شدت عفونت، بیهوش شدن، دشواری تنفس ناشی از کمبود اکسیژن و مرگ پیگیری شدند.

خون این بیماران همچنین از نظر نشانگر التهابی (پروتئین واکنش پذیر C) و تعداد لنفوسیت ها تجزیه و تحلیل شد. محققان سپس تمام این پارامترها را در بیمارانی که سطح ویتامین دی خون آنها کم بود با بیمارانی که سطح این ویتامین در خون آنها کافی بود، مقایسه کردند.

محققان در بیماران بالای 40 سال مشاهده کردند بیمارانی که سطح ویتامین دی خونشان به اندازه کافی بود، در مقایسه با بیمارانی که با کمبود ویتامین دی روبرو بودند و یا سطح این ویتامین در خون آنها کافی نبود، 51.5 درصد کمتر احتمال داشت بر اثر عفونت ناشی از کووید-19 جان خود را از دست بدهند.

پروفسور مایکل هولیک از دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون به تازگی مطالعه ای منتشر نموده است که نشان می دهد مقدار کافی ویتامین دی می تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را 54 درصد کاهش دهد. او معتقد است که سطح کافی ویتامین دی در خون نه تنها به مبارزه با عواقب ناشی از آلوده شدن به ویروس کرونا یاری می نماید، بلکه به عوارض ناشی از آلوده شدن به سایر ویروس ها که باعث ابتلا به بیماری های تنفسی می گردد از جمله آنفلوانزا نیز یاری می نماید.

در حال حاضر نگرانی زیادی وجود دارد که ترکیبی از عفونت آنفلوانزا و عفونت ویروسی کرونا می تواند باعث افزایش قابل توجه موارد بستری در بیمارستان و مرگ ومیر ناشی از این عفونت های ویروسی گردد.

این در حالی است که به گفته هولیک، این مطالعه راه چاره ساده و مقرون به صرفه ای برای تقویت توانایی فرد برای مبارزه با ویروس کرونا و کاهش عوارض جانبی نامطلوب این بیماری ارائه می نماید.

یافته های این مطالعه در مجله PLOS ONE منتشر شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1822

به "تاثیر ویتامین دی روی عوارض کووید-19 چقدر است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "تاثیر ویتامین دی روی عوارض کووید-19 چقدر است؟" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ویتامین دی روی عوارض کووید-19 چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید