بی توجهی به مقاوم سازی، از دلایل تخریب بیمارستان ها در زلزله کرمانشاه

به گزارش باتسک، معاون ارزیابی و نظارت طرح های عمرانی وزارت بهداشت با اشاره به روند 30 ساله ساخت بیمارستان اسلام آباد غرب استان کرمانشاه، گفت: بخشی از دلایل تخریب این بیمارستان مربوط به عدم توجه به مقاوم سازی بوده است.

بی توجهی به مقاوم سازی، از دلایل تخریب بیمارستان ها در زلزله کرمانشاه

به گزارش باتسک، دکتر سلیمی در نشست تخصصی سالروز زلزله کرمانشاه، توسعه بیمارستان های پایدار را از رویکردهای این وزارتخانه عنوان نمود و اضافه نمود: بر این اساس در 3 سال گذشته اگر قرار بود ساختمان درمانی به ما تحویل داده گردد تست های مخرب و در صورت لزوم تست های غیرمخرب اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در برخی موارد مغایرت هایی مشاهده شد، اظهار کرد: در سال های اخیر نظارت های وزارت بهداشت بر ساخت و سازهای افزایش یافته است.

وی به تخریب بیمارستان اسلام آباد غرب در زلزله 21 آبان کرمانشاه اشاره نمود و یاداور شد: این بیمارستان از سوی وزارت راه اجرایی و به ما تحویل داده شد.

سلیمی افزود: عملیات ساخت این بیمارستان مربوط به 30 سال قبل می گردد و در سال 81 ساخت آن متوقف و 8 سال بعد ادامه ساخت این بیمارستان از سر گرفته شد.

معاون نظارت و ارزیابی طرح های عمرانی وزارت بهداشت یاداور شد: بخشی از تخریب این بیمارستان در زلزله 21 آبان مربوط به قصور در زمینه مقاوم سازی آن می گردد.

وی با اشاره به بازسازی این بیمارستان خاطر نشان کرد: از آنجایی که در سر پل ذهاب هیچ مرکز درمانی نداشتیم و شیوع بیماریهای واگیر دار اقدام به بازسازی این بیمارستان کردیم.

به گفته این مقام مسئول بازسازی این بیمارستان به گونه ای است که در حین بهره برداری عملیات بازسازی آن انجام شد.

معاون ارزیابی و نظارت طرح های عمرانی از انتها عملیات بازسازی این بیمارستان تا یک ماه آینده اطلاع داد.

سلیمی به اقدامات اصلاحی عملیات بازسازی بیمارستان اسلام آباد غرب اشاره نمود و گفت: ترمیم و مرمت ستون های آسیب دیده به روش جک فلزی در محل ایجاد مفصل پلاستیک، مقاوم سازی 27 عدد ستون آسیب دیده و 7 دیوار برشی داخلی، مرمت نازک کاری از جمله اقدامات اصلاحی در این بیمارستان نام برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 273

به "بی توجهی به مقاوم سازی، از دلایل تخریب بیمارستان ها در زلزله کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی توجهی به مقاوم سازی، از دلایل تخریب بیمارستان ها در زلزله کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید