برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در موعد مقرر لازم است

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه الصباح، برهم صالح رئیس جمهوری عراق برگزاری انتخابات این کشور را با رئیس و اعضای کمیساریای عالی مستقل انتخابات، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین حسین الهنداوی مشاور نخست وزیر این کشور در امور انتخابات مورد رایزنی قرار داد.

برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در موعد مقرر لازم است

وی در این دیداربر لزوم برگزاری انتخابات در موعد مقرر آن و ضرورت برگزاری انتخاباتی شفاف وعادلانه، افزایش کوشش ها برای تکمیل ثبت نام رای دهندگان، تقویت نقش سازمان ملل در حمایت از فرایند انتخابات، نظارت سازمان ملل بر برگزاری آن و تضمین حاکمیت عراق و احترام به تصمیم مستقل عراقی ها تاکید نمود.

رئیس جمهوری عراق با اشاره به اینکه انتخابات آینده انتخاباتی سرنوشت ساز و احقاق حق ملی است، بر لزوم تضمین شفاف و عادلانه بودن انتخابات در تمام مراحل برگزاری آن و زدودن همه نگرانی ها درباره فرایند برگزاری آن و تضمین مشارکت همه عراقی ها در آن تاکید نمود.

وی اضافه کرد: به تامین فضایی ایمن و با ثبات و اطمینان بخش برای برگزاری انتخابات احتیاج است و باید به همه رای دهندگان فرصت انتخاب نمایندگان خود به دور از هرگونه تقلب، دستکاری و فشار داده گردد. علاوه بر این نامزدهای انتخاباتی نیز باید از فرصت برابر در امر مشارکت و کاندیداتوری برخوردار باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2152

به "برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در موعد مقرر لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در موعد مقرر لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید