بازداشت 75 معترض در چهارمین آدینه تظاهرات در الجزائر

به گزارش باتسک، پلیس الجزائر از بازداشت 75 معترض و زخمی شدن 11 مامور پلیس در جریان اعتراضات روز آدینه در پایتخت این کشور اطلاع داد که با حضور صدها هزار شرکت کننده برگزار گردید.

بازداشت 75 معترض در چهارمین آدینه تظاهرات در الجزائر

به گزارش گروه بین الملل باتسک به نقل از روسیاالیوم، پلیس الجزائر خاطرنشان کرد که در جریان تظاهرات صدها هزار نفری روز آدینه در پایتخت این کشور، 75 معترض بازداشت و 11 مامور پلیس دچار جراحت خفیفی شده اند. تظاهرات دیروز بزرگ ترین تظاهرات علیه عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری الجزایر بوده است.

طبق این گزارش، صدها هزار تظاهرات نماینده روز گذشته در مرکز پایتخت تجمع نموده و بعد از برگزاری نماز آدینه، تظاهرات اعتراضی برپا کردند. شهرهای دیگر از جمله بجایه، وهران، باتنه و تیزی شاهد تظاهراتی مشابه بود.

باتسک خبرگزاری رویترز شمار شرکت نمایندگان در تظاهرات روز گذشته را صدها هزار نفر تخمین زده اند، ولی ارزیابی پلیس در این خصوص منتشر نشده است.

تظاهرات نمایندگان در پایتخت الجزائر، در میان تدابیر شدید امنیتی در میدان مرکزی البرید تا اقامه نماز آدینه تجمع کردند.

طبق گزارش های رسانه ای، معترضان شعارهایی در مخالفت با تصمیمات اخیر بوتفلیقه سر می دادند و علاوه بر آن، پلاکاردهایی در دست دارند که روز آنها نوشته شده: الجزائر آزاد و دموکراتیک، بروید یعنی بروید.

معترضان همچنین شعارهایی علیه امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه به دلیل حمایت وی از تصمیمات بوتفلیقه و استمرار نظام وی سر می دادند و بر روی پلاکاردهایی نوشته بودند: نه واشنگتن و نه پاریس، الجزائری های خودشان دولت معین می نمایند.

بوتفلیقه پس از بازگشت از سفر درمانی ژنو و به دنبال تظاهرات های گسترده در اعتراض به کاندیداتوری وی برای پنجمین دور از انتخابات ریاست جمهوری، از تصمیم خود برای نامزد شدن عقب نشینی کرد، ولی کناره گیری فوری خود از قدرت را اعلام نکرد و قرار است تا زمان تدوین قانون اساسی جدید، همچنان رئیس جمهور بماند.

الجزائری ها به سرعت این پیشهاد را رد کردند و برکنار رئیس جمهور بیمار 82 ساله این کشور و انتقال قدرت به نسل جوانان را خواهان شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 476

به "بازداشت 75 معترض در چهارمین آدینه تظاهرات در الجزائر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 75 معترض در چهارمین آدینه تظاهرات در الجزائر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید