اوضاع نابسامان گردشگری جهانی در دوران کرونا

به گزارش باتسک، براساس آخرین خبرهای واصله، اوضاع نابسامان گردشگری جهانی در دوران کرونا مشاهده می گردد و این صنعت متحمل آسیب های بسیاری شده است.

اوضاع نابسامان گردشگری جهانی در دوران کرونا

بهترین تجربه سفر را با bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

حال و روز گردشگری دنیای در دوران کرونا

براساس گزارش سازمان دنیای گردشگری، محدودیت های مسافرتی در سراسر دنیا با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید-19 افزایش یافت. طبق این گزارش، 65 کشور و ناحیه به طور کامل یا بخشی از پروازهایشان را به تعلیق درآورده اند. 97 مقصد نیز به طور کامل یا بخشی از مرزهایشان را به روی مسافران بسته اند. 39 کشور و ناحیه، مرزها را به روی گروه مشخصی از مسافران بسته و 16 مقصد نیز سایر اقدامات پیشگیرانه برای مسافران که لزوم قرنطینه شدن مسافران را شامل می گردد، در دستور کار قرار داده اند. از نتایج این محدودیت های مسافرتی به کاهش شمار پروازهای تجاری نیز می توان اشاره نمود. طبق آمار منتشر شده توسط فلایت تریدر24 که وبسایتی برای آنالیز پروازهای سراسر دنیا است، میانگین تعداد پروازهای تجاری در هر روز، از 100 هزار پرواز در فاصله بین ژانویه و فوریه به حدود 78500 پرواز در ماه مارس و 29400 پرواز در ماه آوریل کاهش پیدا کرد.

چنین کاهشی خسارات اقتصادی چشمگیر را برای خطوط هوایی بدنبال داشت، بنابراین مقامات بعضی از کشورها یاری هایی برای نجات این خطوط هوایی ارائه دادند، برای مثال، وزارت دارایی ایالات متحده با خطوط هوایی امریکن، دلتا و یونایتد قراردادی مبنی بر یاری چند میلیاردی دولت به امضا رساند. همچنین، دولت فرانسه و هلند از یاری 11 میلیارد یورویی به ایر فرانس-کی ال ام اطلاع دادند. دولت سنگاپور نیز از یاری اقتصادی 13.42 میلیارد دلاری به خطوط هوایی سنگاپور اطلاع داد. با توجه آمار ارائه شده از سوی انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی پیش بینی می گردد سود خطوط هوایی در مجموع تا 314 میلیارد دلار با خسارت روبرو گردد.

در کنار خطوط هوایی، هتل ها نیز به دلیل کاهش مسافران با خسارت رو به رو شده اند. آمار درآمد هتل ها در سراسر دنیا در ماه مارس با کاهش روبرو شد. بسیاری از هتل های زنجیره ای نیز از پایان همکاری با تعدادی از کارکنان و کاهش حقوق اطلاع دادند. براساس اطلاعات ارائه شده از سوی شورای دنیای سفر و گردشگری، صنعت گردشگری حدود 10.3 درصد از تولیدات ناخالص داخلی دنیای و یک چهارم شغل های جدید سراسر دنیا در پنج سال اخیر را به خود اختصاص داد. همچنین، تخمین زده می گردد توقف ناگهانی مسافرت در دنیا که بدلیل شیوع ویروس کرونا رخ داد، از بین رفتن بیش از 100 میلیون شغل در امسال را بدنبال داشت باشد که در این صورت این مسئله به کاهش 2 هزار و 700 میلیارد دلاری در تولیدات ناخالص سفر و گردشگری سال 2020 خواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1565

به "اوضاع نابسامان گردشگری جهانی در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع نابسامان گردشگری جهانی در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید