انگلیس: ایران به پایبندی کامل به برجام برگردد

به گزارش باتسک، نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل متحد در جلسه شورای امنیت علی رغم حمایت لفظی از توافق هسته ای برجام با ادعاهای آمریکا علیه ایران همنوایی کرد.

انگلیس: ایران به پایبندی کامل به برجام برگردد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل باتسک، کارن پیرس، نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل متحد بامداد چهارشنبه ضمن حمایت از توافق هسته ای برجام، همسو با آمریکا به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت.

پیرس که در جلسه شورای امنیت با موضوع وضعیت یمن صحبت می کرد گفت: این را می پذیریم که ایران در خاورمیانه نقشی مشروع دارد و می پذیریم که این کشور حق دارد از خودش دفاع کند، اما نمی توانیم این را نادیده بگیریم، روش پیگیری منافع ملی توسط این کشور عامل ایجاد چندین مورد از مسائل منطقه است که امروز درباره آن بحث می کنیم.

نماینده انگلیس با بیان اینکه اولویت سیاست کشورش در قبال ایران را جلوگیری از دستیابی تهران به توانمندی هسته ای تشکیل می دهد گفت: قضاوت ما کماکان این است که بهترین روش محقق کردن این هدف، حفظ توافق هسته ای ایران یا برجام است.

او در ادامه تأکید کرد: ما از ایران می خواهیم به پایبندی کامل به این توافق بازگردد. فروپاشی این توافق، به نفع هیچکدام از ما نیست. این توافق یکی از اجزای اساسی معماری منع اشاعه در جهان است و برای امنیت ملی ما و امنیت مشترک شریکان و متحدان ما حیاتی است. هیچ راهکار بهتری و هیچ جایگزینی وجود ندارد.

پیرس توضیح داد: انگلیس در کنار فرانسه و آلمان همیشه صراحت داشته اند که برای حمایت از این توافق همکاری خواهیم کرد. ما کاملاً به مثمرثمر بودن مکانیسم اینستکس متعهد هستیم تا اطمینان حاصل گردد که تجارت مشروع با ایران را می توان ادامه داد.

وی گفت: آقای رئیس، برجام مجوزی برای ایران نیست تا در درگیری های خاورمیانه آزادانه ایفای نقش کند.

پیرس ایران را به حمایت از گروه های نائب خود در منطقه متهم کرد و آن را نقض قطعنامه های شورای امنیت خواند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 705

به "انگلیس: ایران به پایبندی کامل به برجام برگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: ایران به پایبندی کامل به برجام برگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید