المالکی به سفیر انگلیس: منطقه نیازی به بحران جدید ندارد

به گزارش باتسک، نخست وزیر سابق عراق در دیدار با سفیر انگلیس در بغداد، آخرین تحولات سیاسی منطقه و دنیا را آنالیز و تأکید کرد که منطقه نیازی به بحران های جدید ندارد.

المالکی به سفیر انگلیس: منطقه نیازی به بحران جدید ندارد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل باتسک، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولة القانون عراق ظهر روز سه شنبه در دفترش میزبان سفیر انگلیس در بغداد بود و با وی درباره آخرین تحولات سیاسی منطقه و دنیا و همچنین آینده روابط دو جانبه بحث و گفت وگو کرد.

نخست وزیر سابق عراق در این دیدار تاکید نمود که منطقه احتیاج به بحران های جدید ندارد و برای جلوگیری از هرگونه تنش و درگیری، باید از زبان گفت وگو استفاده کرد.

المالکی گفت که عراق کشوری دوست برای همگان است. این کشور نمی خواهد در هیچ درگیری منطقه ای جانب کسی باشد و سعی دارد روابط خود به دیگر کشورها را بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک ایجاد کند.

نخست وزیر اسبق عراق گفت که تحقق ثبات سیاسی عراق باعث ثبات امنیتی و مالی این کشور خواهد شد و همه این عوامل در انتها عملیات بازسازی عراق نقش خواهد داشت.

به گزارش وبگاه خبری شبکه السومریه، نوری المالکی در این دیدار به سفیر انگلیس گفت که کشورش از شرکت های انگلیسی می خواهد که در عملیات بازسازی عراق نقش ایفا نمایند.

عراق اکنون پس از شکست داعش در سال 2017، به دنبال بازسازی مناطقی است که از سال 2014 تا 2017 تحت تصرف این گروه تروریستی قرار داشت و در جریان پس دریافت آن این مناطق بشدت آسیب دیده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 675

به "المالکی به سفیر انگلیس: منطقه نیازی به بحران جدید ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المالکی به سفیر انگلیس: منطقه نیازی به بحران جدید ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید