پیامد های رکود اقتصاد کانادا

به گزارش باتسک، پس از چهار ماه رشد مثبت، رشد مالی کانادا به صفر رسید.

پیامد های رکود اقتصاد کانادا

برای دریافت خدمات ویزای مولتی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مرکز آمار کانادا اعلام نمود رشد مالی این کشور در ماه ژوئیه به صفر درصد رسیده است تا بدین ترتیب، روند رو به رشد اقتصاد کانادا پس از چهار ماه متوقف گردد. از مجموع 20 گروه مورد مطالعه، رشد مالی 12 گروه مثبت و رشد هشت گروه نیز منفی اندازه گیری شده است.

تنها سه هفته دیگر تا انتخابات کانادا زمان باقی مانده است و مسائلی نظیر رشد مالی و هزینه های زندگی به یکی از داغ ترین موضوعات مورد مناظره در این کشور تبدیل شده است. صفر شدن رشد مالی علاوه بر تضعیف صندلی حزب حاکم می تواند سیاست گذار پولی را نیز برای تغییر ریل سیاست گذاری تحت فشار قرار دهد. بانک مرکزی کانادا پیش تر اعلام نموده بود برنامه ای برای کاهش بیشتر نرخ بهره در ماه جاری ندارد.

جاش نای، کارشناس مسائل مالی در بانک آر بی اس گفت: آمارهای امروز ثابت کرد که بانک مرکزی در مورد کاهش رشد مالی در نیمه دوم سال جاری درست فکر نموده است. بانک مرکزی باید با صبر بیشتری دست به انتخاب بزند تا تعیین گردد تا چه حد احتیاج به سیاست های محرک بیشتری خواهد بود.

طبق اعلام مرکز آمار کانادا، رشد بخش معدن، نفت و گاز به منفی 3.5 درصد رسیده است که از می 2016 تاکنون بی سابقه بوده است. بخش فراوری نیز از روند نزولی در امان نمانده است و رشد منفی 0.7 درصدی برای آن به ثبت رسیده است. رشد بخش فراوری نیز منفی 0.1 درصد اندازه گیری شده است اما رشد بخش مسکن 4.2 درصد و خرده فروشی 1.1 درصد بوده است.

متوسط رشد مالی کانادا در بازه زمانی 1961 تا 2019 معادل 0.78 درصد بوده است که بیشترین رشد ثبت شده مربوط به سه ماهه چهارم سال 1963 با 3.1 درصد و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه نخست سال 2009 با منفی 2.3 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 687

به "پیامد های رکود اقتصاد کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامد های رکود اقتصاد کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید