افشای طرح حمله موشکی به سنگاپور، شش تروریست بازداشت شدند

به گزارش باتسک به نقل از رویترز، مقامات دو کشور اندونزی و سنگاپور اعلام کردند که پلیس اندونزی روز آدینه شش شبه نظامی را به اتهام همکاری با گروه تروریستی داعش و طرح ریزی یک حمله موشکی به سنگاپور دستگیر کرد.

افشای طرح حمله موشکی به سنگاپور، شش تروریست بازداشت شدند

همراه ما باشید تا باتور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

این شش فرد مظنون در جزیره باتم اندونزی در فاصله 15 کیلومتری از جنوب سنگاپور دستگیر شدند. پلیس سنگاپور خاطرنشان کرد که در واکنش به طرح این حمله، تدابیر امنیتی شدیدتری را اتخاذ نموده است.

آگوس ریانتو سخنگوی پلیس اندونزی به باتسک گفت که این شش فرد مظنون با همکاری یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در سوریه درحال طرح ریزی یک حمله موشکی به سنگاپور بودند. شایان ذکر است که سنگاپور یک قطب تجاری، بانکداری و گردشگری مهم در منطقه جنوب شرقی آسیاست.

ریانتو در ادامه اضافه کرد که بازپرسی های اولیه نشان می دهد که این مظنونان درصدد حمله به هدفهای حیاتی و مناطق شلوغ از جمله ادارات پلیس بودند.

پلیس اندونزی همچنین خاطرنشان کرد که شش فرد بازداشتی به داشتن ارتباط با گروه باهرون نعیم مظنون هستند. لازم به ذکر است که گروه مذکور یکی از گروههای افراط گرای اندونزی است که با داعش در سوریه همکاری می نماید.

روزنامه محلی باتم به نقل از پلیس اندونزی نوشت که سن این شش فرد بازداشتی بین 19 تا 46 سال و اکثراً کارگران کارخانه هستند. هنوز اطلاعاتی در مورد نوع موشکی که قرار بود در این حمله مورد استفاده قرار بگیرد، منتشر نشده است.

لازم به ذکر است که بازپرسان اندونزیایی بر این باورند که گروه نعیم یکی از طراحان حمله تروریستی ماه ژانویه به جاکارتا، پایتخت اندونزی، است که طی آن، هشت نفر از جمله چهار تن از عاملان این حمله تروریستی کشته شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 648

به "افشای طرح حمله موشکی به سنگاپور، شش تروریست بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای طرح حمله موشکی به سنگاپور، شش تروریست بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید