ادامه اعتراضات در هنگ کنگ؛ پلیس از گاز اشک آور استفاده کرد

به گزارش باتسک، در ادامه اعتراضات ضددولتی در هنگ کنگ، پلیس برای پراکنده کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.

ادامه اعتراضات در هنگ کنگ؛ پلیس از گاز اشک آور استفاده کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل باتسک، پس از آنکه گروه های حامی دولت چین دیوارهای لنون را از شعارهای مخالفان پاکسازی نموده بودند، معترضان هنگ کنگی به خیابان ها آمدند و پلیس هنگ کنگ روز شنبه (امروز) برای پراکنده کردن آنها از گاز اشک آور استفاده کرد.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، هنگامی که معترضان دو بمب حاوی بنزین را به سمت پلیس پرتاب کردند، پلیس نیز اولین گاز اشک آور خود را به سمت معترضان شلیک کرد.

زمانی که پلیس گاز اشک آور را شلیک کرد، صدها نفر از معترضان عقب نشینی کردند و بعضی از آنها در بازارها و خیابان های فرعی پراکنده شدند.

طبق این گزارش، صدها نفر از حامیان چین و هوادار دولت هنگ کنگ امروز، دیوارهای لنون که شعارهای معترضان روی آن نوشته شده بود را پاک کردند و شعارهای مورد نظر خود را جایگزین آن کردند.

همانطور که در فیلم زیر مشاهده می کنید معترضان همانند هفته های گذشته با در دست داشتن پرچم آمریکا به اموال عمومی آسیب می رسانند.

ناآرامی ها در هنگ کنگ پس از آن شروع شد که دولت محلی این منطقه لایحه ای قضایی ارائه کرد که استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین را مقدور می کرد. با وجود تعلیق این لایحه، اعتراضات همچنان ادامه یافته و اخیرا رنگ و بوی جدایی طلبانه نیز به خود گرفته است.

پکن معتقد است که واشنگتن در دامن زدن به آشوب های هنگ کنگ نقش داشته است. اخیراً نیز تصاویری از یک دیپلمات آمریکایی در حین دیدار با رهبران معترضان هنگ کنگ منتشر شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 712

به "ادامه اعتراضات در هنگ کنگ؛ پلیس از گاز اشک آور استفاده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات در هنگ کنگ؛ پلیس از گاز اشک آور استفاده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید