اختصاص 30 میلیارد تومان برای زیرساخت های گردشگری در سفر رئیس جمهور

به گزارش باتسک، خبرنگاران/اردبیل رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل 30 میلیارد تومان اعتبار برای احداث و تکمیل زیرساخت های گردشگری در نظر گرفته شده است.

اختصاص 30 میلیارد تومان برای زیرساخت های گردشگری در سفر رئیس جمهور

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا زمستان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

داود شایقی 13 بهمن در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان سرعین اظهار کرد: 23 جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در سالجاری برگزار شده که با آغاز دهه فجر این جلسات در شهرستان های مختلف در حال برگزاری است تا مصوبات جلسات قبل مورد آنالیز و ارزیابی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه 95 درصد مصوبات قبلی ستاد اقتصاد مقاومتی در سرعین اجرایی شده و با تاکید استاندار اردبیل مانده مصوبات قبلی و مصوبات جدید به سرعت عملیاتی می گردد، گفت: از برکات این سفر و اجرای مصوبات آن توسعه شهرستان هاست که در سرعین نیز با موضوع گردشگری این توسعه رخ داده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با بیان اینکه بیش از 5 میلیارد تومان منابع از محل مختلف برای طرح های گردشگری در این شهرستان در نظر گرفته شده است، گفت: احداث پیست جدید در منطقه آلوارس و تعریض و بهسازی راه گردشگری سرعین - آلوارس در دستور کار قرار گرفته و با تخصیص اعتبار مورد احتیاج در آغاز فصل گردشگری تابستان به بهره برداری خواهد رسید.

شایقی ادامه داد: در سفر رئیس جمهور 30 میلیارد تومان به عنوان طرح های زیرساختی در حوزه گردشگری مصوب شده که با تخصیص آن با همراهی مسئولان استانی و شهرستانی سعی خواهیم کرد تا سرعین را در راستا تحول و تحرک واقعی قرار دهیم.

به گزارش باتسک، در ادامه این جلسه فرماندار سرعین نیز با قدردانی از حمایت های رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل در تخصیص اعتبارات ویژه به بخش گردشگری اظهار کرد: از 27 مصوبه قبلی بیش از 90 درصد آنها عملیاتی شده و طرح جامع شهر سرعین با موضوع گردشگری در حال تهیه و تدوین است.

حسین حسن پور بیان نمود: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور برای توسعه پیست آلوارس و تکمیل پیست جدید و همچنین این محور گردشگری اعتبار در نظر گرفته شده و امیدواریم با کوشش مسئولان استانی نسبت به مشخص تکلیف هتل قصر سرعین و تجهیز آبدرمانی سبلان اقدام گردد.

وی مشخص تکلیف اراضی محدوده سرعین - ویله درق را ضروری خواند و گفت: بازارچه عشایری در سرعین با همراهی جامعه عشایری راه اندازی خواهد شد و از جهاد کشاورزی انتظار داریم برای توسعه آبیاری مدرن در شهرستان همکاری لازم را داشته باشد.

شهردار سرعین نیز با بیان اینکه پروانه رایگان برای مجموعه گردشگری ایرانیان صادر خواهد شد، گفت: با تحویل نقشه های این پروژه ما آمادگی صدور پروانه رایگان را داریم.

راهنمایی توضیح داد: به زودی پرونده های کمیسیون ماده 5 سرعین به ویژه تخصیص زمین برای احداث موزه در این شهرستان مشخص تکلیف می گردد و نسبت به تکمیل کمربندی سرعین نیز با هدف افتتاح در سال آینده همکاری لازم از سوی شهرداری به انجام خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1104

به "اختصاص 30 میلیارد تومان برای زیرساخت های گردشگری در سفر رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 30 میلیارد تومان برای زیرساخت های گردشگری در سفر رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید