احتمال آلودگی گوشت به ویروس کرونا چقدر است؟

به گزارش باتسک، سلامانه/ دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه راهنمای (چگونگی استفاده از انواع گوشت) را منتشر کردند.

احتمال آلودگی گوشت به ویروس کرونا چقدر است؟

شواهد موجود حاکی از آن است که ویروس کرونا 2019، در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان چین در جایی که گوشت های آلوده و خام حیوانات وجود داشته است، به انسان منتقل شده است. حال پرسش این است که احتمال آلودگی گوشت به ویروس کرونا چقدر است؟

شواهدی در دست است که نشان می دهد، احتمال ابتلا به وسیله گوشت و با شیر حیوانات بیمار، در سایر اعضای خانواده ویروس کرونا وجود دارد. ابتلا می تواند در هنگام پاک کردن و خرد کردن گوشت حیوان بیمار و پخش شدن قطرات خونی آلوده و ورود به بینی، چشم و دهان فردی که با آن روبرو می گردد باشد. اگر گوشت حیوان سالم هم در معرض ترشحات آلوده به ویروس فرد بیمارقرار بگیرد می تواند با تماس با فرد سالم به گوشت آلوده و سپس دست زدن به بینی، چشم و دهان منجر به بیماری گردد.

ویروس کرونا در گوشت حیوان بیمار و با گوشت حیوان سالم آلوده شده با ویروس، پس از پخت در دمای بالای 70 درجه سانتیگراد و بالاتر از بین می رود و دیگر خطر بیماری زایی ندارد. خانواده ویروس های کرونا نسبت به سرما و انجماد قوی هستند و حتی در دمای منفی 20 درجه سانتیگراد باقی می مانند.

با رعایت نکات زیر در هنگام فرآوری و طبخ گوشت، خطری برای ابتلا به کرونا به وسیله گوشت آلوده وجود ندارد:

1-شستن کامل دست ها با آب و صابون و ضدعفونی کردن تمامی سطوح (نظیرتخته گوشت، چاقو و سطح آشپزخانه) قبل و بعد از فرآوری گوشت.(پاک کردن، شستن، خرد کردن و بسته بندی)

2- جداسازی محل قرار دادن گوشت های خام و غذاهای پخته و استفاده از ظروف دربسته برای نگهداری هر یک از مواد.

3- پخت گوشت در دمای 70 درجه و بالاتر به صورتی که گوشت کامل مغزپخت گردد.(پیشنهاد می گردد از دماسنج استفاده گردد)

4- عدم استفاده از گوشت حیوانات بیمار و یا مشکوک به بیماری و یا حیواناتی که مرده اند. 5- عدم استفاده از گوشت های خام و نیم پز

منبع: همگردی
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1368

به "احتمال آلودگی گوشت به ویروس کرونا چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال آلودگی گوشت به ویروس کرونا چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید