اتمام پروژه های در حال انجام شرایط راه های کردستان را بهبود می بخشد

به گزارش باتسک، خبرنگاران/کردستان مدیرکل راه وشهرسازی کردستان با اشاره به اجرای پروژه های متعدد راهسازی در سطح استان از بهبود شرایط راه ها وارتقای شاخص برخورداری در حوزه راه های اصلی بزرگراهی با بهره برداری از این پروژه ها اطلاع داد .

اتمام پروژه های در حال انجام شرایط راه های کردستان را بهبود می بخشد

عرفان مرادی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به ترافیک سنگین در محور سقز -بانه و مرز سیران بند، عملیات اجرایی ساخت چهار خطه در دو قطعه این محور درحال انجام است که با اتمام این دو قطعه شرایط ترافیکی و ایمنی، روانسازی ترافیک حذف نقاط پرحادثه این محور بهبود خواهد یافت.

مرادی با اشاره به احداث راستا چهارخطه در محور بیجار - دیواندره نیز گفت: سال جاری هفت کیلومتر از راستا بیجار- دیواندره را چهار خطه نموده و آسفالت شده که متاسفانه به دلیل بارش های زود هنگام و شرایط جوی نامناسب نتوانستیم این هفت کیلومتر را زیر بار ترافیک ببریم که ان شاالله در اولین فرصت و در صورت بهبود شرایط جوی راستا احداث شده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی گفت: از دیگر محورهایی که در حال بهسازی است گردنه صلوات آباد سنندج به طول 21 کیلومتر است که تا به امروز بیش از 14 کیلومتر به صورت چهار خطه در آمده و زیر بار ترافیک رفته و سه کیلومتر دیگر راستا نیز آماده آسفالت است که در اسرع وقت مورد استفاده عموم مردم شریف استان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی در ادامه اظهار کرد: سال جاری خوشبختانه یکی از پروژه های اساسی و مهم؛ جاده تازه سنندج - مریوان (واریانت تیژ تیژ- گاران)به طول 52 کیلومتر به بهره برداری رسید و در امتداد این راستا و در راستای بهسازی کل محور سنندج - مریوان، واریانت گردنه خروسه به طول 11 کیلومتر (از سه راهی تودار) در دوقطعه نیز در دستور کار قرار گرفته و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی گفت: اضافه بر این پروژه ها، طرح های مختلف راهسازی و بهسازی راه های استان در جریان است که با تامین اعتبار مناسب در آینده به بهره برداری خواهند رسید و در صورت بهره برداری قطعا شرایط برخورداری از راه مناسب در استان ارتقاء خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2503

به "اتمام پروژه های در حال انجام شرایط راه های کردستان را بهبود می بخشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام پروژه های در حال انجام شرایط راه های کردستان را بهبود می بخشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید