ابتلای بیش از 11 هزار نفر در بروجرد به ویروس کرونا

به گزارش باتسک، خبرنگاران/لرستان سرپرست شبکه بهداشت و درمان بروجرد از ابتلای بیش از 11 هزار نفر در شهرستان به ویروس کرونا خبر داد.

ابتلای بیش از 11 هزار نفر در بروجرد به ویروس کرونا

علی احمدی تاری در نشست با اصحاب رسانه که 14 اسفندماه برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای روزهای شیوع بیماری کرونا تا به امروز از 33 هزار و 562 نفر تست گرفته شده است.

وی شرح داد: از این تعداد 11 هزار و 237 نفر تا به امروز نمونه تست آن ها مثبت بوده و متأسفانه 305 نفر براثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: از ابتدای شیوع این بیماری 3312 نفر بستری شده اند و در حال حاضر 33 نفر بستری هستند.

احمدی تاری با اشاره به ویروس کرونا انگلیسی، افزود: تا به امروز مورد مشکوکی از ویوروس کرونا انگلیسی در شهرستان مشاهده و گزارش نشده است.

وی خاطرنشان کرد: آزمایشگاه تست کرونا در بروجرد راه اندازی شده و جواب تست ها ظرف مدت 24 ساعت اعلام می شود ولی نمونه مشکوک به کرونا انگلیسی باید به تهران ارسال شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بروجرد با اشاره به واکسن کرونا، ادامه داد: تا به امروز 305 دوز واکسن وارد شهرستان شده که برای پرسنل کادر درمان تزریق شده است.

احمدی تاری اظهار کرد: با توجه به افزایش محسوس موارد ابتلا در شهرستان، رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان مهمترین راه پیشگیری از بیماری کووید 19 است.

وی شرح داد: برای جلوگیری از تشدید کرونا ویروس از هرگونه تجمع، ترددهای غیرضروری اجتناب و حتماً در محیط های مسقف از تهویه مناسب فضا استفاده شود و این مهمترین راه پیشگیری از بیماری است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: همشهریان ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی در صورت داشتن هرگونه علائم سرماخوردگی برای انجام نمونه گیری به مراکز 16 و 24 ساعته مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2107

به "ابتلای بیش از 11 هزار نفر در بروجرد به ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای بیش از 11 هزار نفر در بروجرد به ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید