آگاهی فعالان اقتصادی سمنان از قوانین مالیات الزامی است

به گزارش باتسک، به گزارش خبرنگاران، علی اصغر جمعه ای در نشست مشترک ظهر یکشنبه خود با مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان به میزبانی اتاق سمنان، ضمن بیان اینکه برگزاری نشست ماهانه فعالین اقتصادی با مدیران امور مالیاتی در کنار آموزش فعالان اقتصادی درباره قوانین مالیاتی دو اقدام تأثیرگذار بین اتاق بازرگانی و امور مالیاتی است، تأکید کرد: بازرگانان باید آشنایی کامل با قوانین و دستورالعمل ها داشته باشند چراکه عدم آگاهی از قوانین باعث می گردد که بعضاً دچار جریمه هایی شوند.

آگاهی فعالان اقتصادی سمنان از قوانین مالیات الزامی است

وی اضافه کرد: اهمیت و ضرورت آگاهی فعالان اقتصادی از قوانین مالیاتی بر هیچ کس پوشیده نیست لذا اتاق بازرگانی سمنان این آمادگی را دارد تا جلسات ادواری را با مدیران امور مالیاتی با حضور فعالان اقتصادی برگزار کند.

ضرورت برگزاری دوره های آموزشی مالیات

رئیس اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با موضوع مالیات با همکاری امور مالیاتی می تواند مفید باشد، گفت: تاکنون دوره های آموزشی متعددی در اتاق سمنان برگزارشده و این فرصت درزمینهٔ امور مالیاتی نیز مهیا است.

عباس بی احتیاج مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان نیز در این نشست بابیان اینکه از ابتدای شهریور امسال سرپرستی هیئت های حل اختلاف در قالبی جدید مدیریت خواهد شد تا بتوانیم ارتقای خدمات رسانی به مودیان را میسر کنیم، گفت: واحد سرپرستی هیئت های حل اختلاف این آمادگی را دارد تا نظارت خود را بر سطح استان پررنگ تر و روابط کاری را تهسیل بخشد.

وی اضافه کرد: امروز فعالان اقتصادی و بازرگانان باید درباره مسائلی مانند ارائه فیش پرداخت ضمیمه فاکتور، ارتباط مالیاتی شرکت های خصوصی با شرکت های پیمانکاران دولتی، نحوه تنظیم مالیات بر مبنای بارنامه و ... اطلاعات داشته باشند که در این راه اتاق بازرگانی می تواند نقش آفرینی خوبی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 مهر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 130

به "آگاهی فعالان اقتصادی سمنان از قوانین مالیات الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آگاهی فعالان اقتصادی سمنان از قوانین مالیات الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید