آمریکا: بازهم ایران و ونزوئلا را تحریم می کنیم

به گزارش باتسک، فارس نوشت: سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا در واکنش به گزارش همکاری نفتی تهران، کاراکاس گفت که واشنگتن به اعمال تحریم علیه ایران و ونزوئلا ادامه می دهد.

آمریکا: بازهم ایران و ونزوئلا را تحریم می کنیم

مقام های آمریکایی از روابط ایران و ونزوئلا به ویژه در حوزه نفتی ابراز نگرانی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری انگلیسی رویترز برخی منابع مطلع مدعی شده اند که ونزوئلا با یک قرارداد مهم مبادله نفت سنگین خود با میعانات ایرانی موافقت کرده است که می تواند از آن برای بهبود کیفیت نفت خام خود مانند قیر استفاده کند.

به گفته منابع، درحالی ونزوئلا در پی افزایش صادرات نفت خود برابر تحریم های آمریکاست، توافق بین شرکت های دولتی ونزوئلا و شرکت ملی نفت ایران همکاری بین دو کشور را تقویت می کند.

گفته می شود که قرارداد مبادله بین تهران و کاراکاس در مرحله اول به مدت شش ماه برنامه ریزی شده است، اما می تواند تمدید شود.

آمریکا مدعی است که این توافق می تواند نقض تحریم های علیه هر دو کشور باشد.یک منبع مطلع در واشنگتن گفت که توافق نفتی بین ونزوئلا و ایران در ماه های اخیر به نام نقض احتمالی تحریم ها از سوی مقام های دولت آمریکا قرار گرفته و آنها می خواهند ببینند که این توافق از نظر عملی تا کجا پیش خواهد رفت.

وزیران خارجه ونزوئلا و ایران چهارشنبه گذشته در نشستی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، علیرغم تلاش های آمریکا برای جلوگیری از آن، تعهد خود را به تقویت تجارت دو جانبه اعلام کردند.

به گزارش رویترز، سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا گفت که این وزارتخانه نسبت به گزارش ها مربوط به قراردادهای نفتی بین ونزوئلا و ایران نگران است.

این سخنگو گفت: ما به اعمال تحریم های مرتبط با ایران و ونزوئلا ادامه خواهیم داد.

مقامات دولت آمریکا همچنین تأکید کرده اند که قصد ندارند تحریم ها علیه ونزوئلا را کاهش دهند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 2408

به "آمریکا: بازهم ایران و ونزوئلا را تحریم می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: بازهم ایران و ونزوئلا را تحریم می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید