آخرین خبرها درباره حق مسکن و حداقل مزد کارگری

به گزارش باتسک، خبرنگاران: سازمان بازرسی اظهار داشت که با پیگیری های این سازمان حداقل مزد کارگری، 26 درصد و حق مسکن کارگران نیز 200 هزار تومان افزایش یافت

آخرین خبرها درباره حق مسکن و حداقل مزد کارگری

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش باتسک به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، شکربیگی معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور در مورد اقدامات سازمان برای برطرف معضلات جامعه کارگری گفت: در پی دستور و پیگیری ویژه ریاست قوه قضاییه، این سازمان گزارش جامعی در مورد آنالیز معضلات جامعه کارگری- کارفرمایی و نحوه معین حداقل دستمزد سال 99 تهیه و در تاریخ 30 اردیبهشت امسال برای معاون اول رئیس جمهور ارسال نمود که با دستور آنالیز و اقدام به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارجاع شد. به دنبال آن در تاریخ 10 خرداد جلسه ای برای آنالیز مسائل بنگاه های مالی و تبعات احتمالی افزایش دستمزد توسط سازمان بازرسی با نمایندگان کارفرمایی برگزار گردید که در انتها جلسه، نمایندگان کارفرمایی با انتقال 5 درصد از بخش مزایا (حق سنوات) به حداقل مزد موافقت نمودند.

شکربیگی با اشاره به برگزاری جلسه با دبیر شورای عالی کار اضافه نمود: پیشنهاد سازمان بازرسی مبنی بر انتقال بخشی از حق سنوات به حداقل دستمزد و افزایش حق مسکن در این جلسه با موافقت ضمنی دبیر شورای عالی کار و نمایندگان بخش کارگری و کارفرمایی روبرو شد. و در راستای اجرای پیشنهادهای سازمان بازرسی و قول مساعد وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت از اعضای شورای عالی کار، جلسه شورای عالی کار در تاریخ 17 خرداد 99 برگزار و مقرر شد قسمتی از حق سنوات از بخش مزایا به حداقل مزد اضافه نموده گردد و افزایش حداقل مزد از 21 درصد به 26 درصد تغییر نماید. همچنین موافقت شد حق مسکن کارگری نیز به میزان دو میلیون ریال افزایش پیدا نماید که موضوع اخیر بایستی به تصویب هیات وزیران برسد. همچنین سایر سطوح دستمزد نیز به همین نسبت افزایش خواهد داشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 13 تیر 1399 گردآورنده: batask.ir شناسه مطلب: 1558

به "آخرین خبرها درباره حق مسکن و حداقل مزد کارگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها درباره حق مسکن و حداقل مزد کارگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید